FUDBAL - FINALE KUPA REGIONA ISTOČNE SRBIJE

Boljevčani trojkom do pehara

U finalnoj utakmici na niškom Bubnju sastali su se dva nova srpskoligaša u kojoj je boljevački Rtanj u svim elemtima fudbalske igre naidgrao kolege iz Popovca, ekipu Budućnosti, od koje se u ovom finalu mnogo više očekivalo.

Sve do 35. minuta uglavnom se igralo na polovini terena bez izrazite prikike za postizanje gola. A onda prva radost za Boljevčane. Najbolji pojedinac utakmice Čavurević je izvanredno prodro po desnoj stani, ušao u kazneni prostor Popovčana podigao loptu pravo na glavu Milunovića koje je manirom isksunog strelca glavom matirao nemoćnog Milanovića na gol Popovčana.

U poslednjem minutu prvog dela igre jedina prilika za Budućnost ukazala se Mitiću, ali nije iskorišćena.

BUDUĆNOST (Popovac)- RTANJ (Boljevac) 1:3 ( 0:1)

U drugom delu utakmice sve je rešeno  za pet minuta kada  su Boljevčani postigli dva pogotka. Prednost je udvostučio Mašić na izvanredno proigravanje od starne Čavurevića.

Konačnih 3:0 delo je najboljeg pojedinca utakmice Čavurevića koji je primio lotu u srce šesnaesterca Budućnosti i preciznim udarcem po treći put primorao Milanovića na kapitulaciju.

Po zavšetku utakmice pobedički pehar RIS-a drugoplasiranoj  ekipu uručio je potpredsednik Miroslav Milivojević, a pobedničkoj ekipi takođe drugi potpredsednik Miloš Mitrović.

Igrač utakmice: Davor Čavurević

Niš: Stadion: Car Konstantina na Bubnju. Gledalaca 1.000. Sudija: Miloš Milanović  (Ćurija) 8. Stelci: Trajković u 80 za  Budućnost, MIlunović u 35, Mašić u 53, Čavurević u 58 min. Za Rtanj.Žuti kartoni: Marković, Stojković ( Budućnost), Nikolić, Čavurević, Trifunov( Rtanj).

BUDUĆNOST: Milanović 6,D. Stojković 6, Marković 6 ( Trajković 7), Cvetković 6,5, Krstić 5, Stoiljković 6 ( M. Jovanović 5), Protić 6,5, Mitić 6, S. Stojković 6, Lazarević 7, Ivanović 5 ( Milošević 6).

RTANJ: Milošević 7, Đoković 7, Nikolić 7 ( Ramadani-), Cokić 7, Spalević 7, Cvetković 7, Đoševski 6 ( Anđelković-), Čavurević 8,5, Milunović 8, Mašić 8, Trifunov 7 ( Golubović- ).