SRPSKA LIGA ISTOK

Car Konstantin – Trstenik 3:0 (1:0)

Popularni  niški „ carići“ se polako vraćaju u staru formu

Igra koja je krasila FK Car Konstantin poprimila je karakter jedne borbene ekipe, sa željom da se što pre presele u gornji deo tabele. U duel ušli su krajnje motivisani i trud im se u potpunosti isplatio s obzirom da je goste iz Trstenika ispratio sa tri gola u mreži.

Svoju terensku inicijativu domaći su materijalizovali tek u poslednjem mintu prvog dela pogotkom najboljeg pojedinca utakmice Stojanovića, posle idealnog centar šuta Petrovića.

U nastavku susreta, u 53. minutu predost domaćina je udvostučena pogotkom Nikolića  posle jedne gužve pred gol gostiju Nikolić se odlučio na udarac sa ivice kaznenog prostora i savladao Miodragovića.

Samo dva  minta kasnije gosti su ostali sa igračem manje pošto je odlični sudija Ćirić pokazao put u svlačionicu Perčeviću koji je bio faluliran od Stojanovića, kome je sudija pokazao žuti karton a ovaj šutnuo namerno i zaradio crveni zbog udaranja.

Od 60 minuta 3:0 za cariće  a strelac pogotka je Srojković udarcem glavom posle odličnog centar šuta sa leve starene Stojanovića.

Igrač utakmice: Milan Stojanović

Niš. Stadion na Bubnju. Gledalaca 200. Sudija: Stefan Ćirić (Pirot) 8. Strelci: Stojanović u 45, Nikolić u 53, Stojković u 60 minutu. Žuti kartoni: Stojanović ( C. Konstantin), Egerić ( Trstenik PPT ). Crveni karton: Perčević u 55 min. ( Trstenik PPT).

CAR KONSTANTIN: Perić 7, Radivojević 7, Petrović 7,5, Vasiljević 7, Momčilović 7,5, Petrović  6 ( Jovanović-), Nikolić 7,5, Jović 7, Mićunović 6,6, Stojanović 8 ( Stefanović-), Stojković 7,5 ( Ristić-).

TRSTENIK PPT: Miodragović 6, Apostolović 6, Punoševac 6, Milovanović 5,5, Milić 6, Pantelić 6, Radivojević 6, Milovanović 5,5, Egerić 5 ( Unić – , Radević -), Vukosavljević 6, Perčević 5.