SRPSKA FUDBALSKA LIGA – ISTOK

FK Jedinstvo: Neprekidan niz pobeda

LEBANE – U poslednjoj utakmice jesenjeg dela prvenstva fudbaleri Jedinstva su pobedom od 2:1 nad ekipom Dunav iz Prahova bez poraza okončali jesenji deo prvenstva u seriji od 13 poslednjih od 15 utakmica, što ih je dovelo u sam vrh tabele na Srpskoligaškom istoku.

U prvom delu igre nije bilo pogodaka sve do sam finiš kada su gosti posle jednog dobrog napada po levoj starni uspešno okončali pogotkom Vukića, što je i bio  rezultat prvog dela igre u Bošnjacu.

Igrač utakmice: Mitrović

U drugom delu igre domaći su u 65 minutu stigli do poravnjanja. U šesnaestercu gostuju došlo je do kontakta Grujća iz Jedinstva i Todorovića iz  Dunava. Sudija  Nešić je ispoštovao prednost, što je iskoristio Mitrović i postigao pogodak. Odluka o pobedniku usledila je  osam minuta kasnije. Posle odličnog centar šuta sa desne strane rezeviste  Cakića, Grujić je odlično skočio i glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže golmana Lilića.

fj-kedinstvo_1

Do kraja susreta nije bilo ni pred jednim ni pred drugim golom izrazitih prikika za postizanje pogodaka.

Bošnjace- Gledalaca 200. Sudija: Danijel Nešić ( Zaječar) 7. Strelci: Mitrović u 65, Grujić u 73 minutu za Jedinstvo, Vukić u 43 za Dunav.  Kartona nije bilo.

JEDINSTVO: Danić 7, Sretković 6 ( Grujić 7 ), Nikoal Đorđević 7, Tošić 6,5 ( Cakić -), Dinić 7, Nenad (J) Kostić 7, Mitrović 7,5, Z. Stanković 7, Nemanja Đorđević 6 ( M. Kostić 7), Petrović 7, Nenad (P) Kostić 7.

DUNAV: Lilić 6, Anđelković 6,5 ( Petrović 6), Čakarević 6, Njeguričić 6, Todorović 6, Vidanović 6,V.  Nikolić 6, Puljecović 6, Vukić 7 ( Stefanović -), M. Petrović 6, M. Nikolić 6.

Minutom ćutanja pred početak utakmice odata je pošta preminulom Milošu Joviću – Mikanu poznatom sportskom radniku iz Jablaničkog okruga koji je preminuo pre nekoliko dana u Leskovcu.

Vukašin Stevanović

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.