FK Polet i FK Tornoci – mali, ali veliki profesionalni klubovi  2:2 (1:0) penalima: 5:3

Divna fudbalska predstava, baraž utakmica za popunu ZONE JUG između dva mala kluba po rangu, ali zaista velika na samom terenu.

Sa jedne stane Polet iz Lapljeg sela sa Kosova i Metohije u čijim redovina sve sami Srbi, sa druge strane FK Tornoci iz Bujanovca, sastavljen od Albanaca.  Značaj utakmice  veliki, na terenu fer i korektna igra oba tima čitavog toka susreta.

Na tribinama  navijači i jednog i drugog tima sa transparentima ali fer i korektno navijanje.

Na kraju su se radovali pobednici  FK Polet posle izvođenja penala.

Odličana organizacija RIS-a, na terenu u Niš,  jer je utakmica protekla bez incidenata i u sportskoj atmosferi.

Već u 8. minutu fudbelri Poleta su preko Nikole Đorđevića prvi zapretili , da bi nakon toga već u 17. minutu isti igrač i doneo prvu radost za svoj tim. Vešto je iskoristio grešku zadnje linije protivničkog  tima i pored istčalog golmana Mistafija plasirao lotu u mrežu. U samom finišu prvog dela igre po jedna prilika na obe strane. Najpre je u idealnoj prilici bio  Junuzi  ali je uputio udarac pored samog gola. U 42 minutu odlična procena sudije Milanovića poštovao je prednost napada Poleta i Boško Đorđević je izbio sam pred gol protivnika ali je brzopleto šutirao pored gola.

Samo što je počeo drugi deo utakmice, fudbaleri sa Kosova udvostručuju prednsot. Danić je idealno uposlio  Jovanovića koji je izvanrenim volej udarcem primorao na kapitulaciju po drugi put Mustafija.

Od vođstva Poleta potpuna inicijativa fudubalera Tornocija. Uglavnom se igralo u drugom delu na polovini protivnika.

Pošto beležimo dve idealne prilike  za Tornoci, u  samom finišu  prava drama pred gola  Ristića. Usledilo je izjednačenje rezultata.  Najpre je prednost smanjio  u 81. minutu N. Ibrahimi lepim pogotkom izvanrednim udarcem sa distance, da bi u nadoknadi vremena usledilo poravnjanje i prava erupcija oduševljenaj navijača Tornoci. Stelac je bio Bajrami i prilika da se iz penala dođe do pobede.

U penal seriji posle po tri izvođenja penala na obe strane strelci su bili  precizni.  U četvroj seriji penala za Tornoci preko gola je šutirao  Šaćiri,  a na drugoj strani Lazić bio precizan. U petoj seriji idluka o pobedniku je pala na Dragovića koji je savladao Mustafija  i tako doneo slavlje svom timu i plamsan u Zoni jug od narednosg prvenstva.

Igrač utakmice: Aleksandar Dragović

Niš. Stadion Car Konstantina na Bubnju. Gledlaca 500. Sudija: Miloš Milanović ( Ćuprija) 8. Stelci: Đorđević u 17, Jovanović u 48 min. za Polet, Ibrahimi u 81, Bajrami u 90  min. za Tornoci. Strelci iz penala: Ničić, Danić, Jovanović, Lazić, Dragović za Polet, Eljmazi, Ibrahimi, Bajrami za Tornoci.  Žuti kartoni:  Danić, Đorđević( Polet), Asani, Dzeljadini, Asani ( Tornoci). Crveni karton: Miladinović u 83 min. ( Polet).

FK POLET: Ristić 7, Jović 7, Ničić 7, Dragović 8, Miladinović 7, Stević 6 ( Lazić 7),N.  Đorđević 7,5 ( Stanojević-), Jovanović 7,  B.Đorđević 6, Aksić 7 ( Živić -), Danić 6,5.

FK TORNOCI: Mustafi 7, Ramizi 6, Asani 7, Eljmazi 7, Dzeljadini 6, Faliji 6, Fazliji 6 ( Šaćiri 7), Bajrami 7, Aliu 6 (  A. Ibrahimi – ), F. Ibrahimi 6, Junuzi 7, N. Ibrahimi 7.