Fudbal: Meč nedelje Radan – Jedinstvo, teške povrede igrača Moravac Orion

LESKOVAC – Komšijski derbi zadovoljio je ukuse oko 700 gledalaca na stadionu pored Jablanice samo u poslednjih deset minuta igre.

Najpre je Radan poveo u 87. minutu golom Dušana Stankovića koji je glavom posle centaršuta iz kornera savladao do tada odličnog golmana Danića, a tri minuta kasnije izjednačio je Nikola Grujić u doneo Bošnjačanima bod na ovom meču.

Nerešeno je bilo i u Soko Banji gde je Ozrenu gostovao Moravac Orion. Mrštanačni su poveli u 67. minutu preko Mitića, a u 70. minutu izjednačio je Stojaković. Ovaj susret ostaće upamćen po dve teške povrede igrača gostujućeg sastava. Najpre je Kostić doživeo prelom potkolenice u 50. minutu, a u finišu meča golmanu Mladenoviću polomljen je prst, pa ga je na golu zamenio Stefan Ilić jer su Mrštančani do tada već iskoristili pravo izmene trojice fudbalera.

U 3. kolu Zone jug FSRIS od klubova iz okruga slavili su leskovačka Sloga na svom terenu u duelu sa novajlijom u ligi Jedinstvom iz Pirota (4:1) i Vlasina koja je kod kuće savladala BSK iz Bujanovca (5:2). Nerešeno je bilo u okružnom derbiju u Medveđi između Jablanice i Budućnosti iz Orašja (1:1), a poraze su doživeli Pusta Reka u Dimitrovgradu od Balkanskog (2:1) i Bobište u Babušnici od Lužnice. Ovaj susret prekinut je kod rezultata 5:0 za domaće.

Rezultati 2. kola Jablaničke lige: Kumarevo 65 – GFK Dubočica 1:1, Jedinstvo (Gornje Stopanje) – Sloboda 4:3, Mladi borac – Zloćudovo 1:0, Progres – Sloga (Lipovica) 0:2, Mladost (Vinarce) – Umac 2:3, Železničar – Čekmin 2:4, Brza – Radnički (Pertate) 2:1, Omladinac – Vučje 5:0 i Plantaža – Šumadija 1:0.