Fudbal: Radan slavio u Lebanu, Moravac Orion i Jedinstvo iz Bošnjaca igrali nerešeno kod kuće

LESKOVAC – Radan je pred 500 svojih navijača u Lebanu bio bolji od Timoka iz Zaječara koji na početku ove sezone pruža slabe partije. Domaći su poluvreme završili sa 1:0 u svoju korist golom Miloša Stanković iz 37. minuta, a u nastavku utakmice Savić i još jednom Miloš Stanković u 51. osnosno  78. minutu poslali su goste kuće sa tri lopte u mreži.

Jedan od derbija 8. kola Srpske lige Istok u Bošnjacu između Jedinstva i Tabana završen je podelom bodova 1:1. Na ovoj utakmici sastav iz Jagodine bio je bolji tim naročito u pogledu fizičke spreme i prvi je poveo u 11. minutu preko Ristića. Izjednačio je Milivoje Stojanović iz slobodnog udarca nakon pola sata igre, a da je Dušan Mladenović imao više sreće u samom finišu prvog dela susreta lako su i sva tri boda mogla da ostanu u Bošnjacu.

Moravac Orion odigrao je bez golova sa niškim Carom Konstantinom i tako čak peti put remizirao u ovom prvenstvu. Najizgledniju priliku za domaće imao je Marko Kostić u 23. minutu kada je pogodio stativu gostujućeg gola, a u 89. minutu Jovanović iz Cara Konstantina bio je sam pred golmanom Ilićem ali nije uspeo da ga savlada.

Vlasina je i u 8. kolu Zone jug FSRIS nastavila sa serijom uspešnih rezultata koji su ovom timu omogućili da zasedne na čelo tabele. Kod kuće je pobeđen Balkanski iz Dimitrovgrada što je omogućilo Vlasotinčanima da sada u odnosu na drugoplasiranu ekipu Jablanice iz Medveđe imaju tri boda više. Domaći su poveli pogotkom Nemanje Đokića na početku drugog poluvremena, a nakon izjednačenja u 64. minutu nad ovim fudbalerom načinjen je prekršaj koji je pet minuta pre kraja iz penala u pogodak pretvorio Bojan Milošević.

Jablanica iz Medveđe je pobedila u Vladičinom Hanu Moravu sa 2:1 i došla do drugog mesta u ligi, a slavili su i leskovačka Sloga kod kuće u duelu sa ekipom Mladosti iz Medoševca (2:0), Pusta Reka u Bojniku u susretu sa Bobištem (4:0), dok je jedini zonaš iz okruga koji je poražen bila ekipa Budućnosti iz Orašja od koje je u Vranjskoj Banji bolji bio domaći istoiemni tim sa 3:1.

Rezultati 9. kola Jablaničke lige: GFK Dubočica – Omladinac (D. Sinkovce) 3:2, Čekmin – Kumarevo 4:2, Umac (Miroševce) – Radnički (Pertate) 2:1,  Sloga (Lipovica) – Vučje 1:1, Zloćudovo – Šumadija (Razgojna) 3:1,

Sloboda (D. Brijanje) – Plantaža (D. Stopanje) 1:0, Jedinstvo (G. Stopanje) – Brza 2:0, Mladi borac (Živkovo) – Železničar (Brestovac) 3:2, Progres (Ladovica) – Mladost (Vinarce) 5:2.