Fudbalski vikend: Slavili samo Sloga i Moravac Orion

LESKOVAC – Moravac Orion je u okružnom derbiju u okviru 2. kola srpskoligaškog istoka na svom terenu bio bolji od Radana iz Lebana sa 1:0. Pogodak odluke postigao je Ninoslav Nikolić u 78. minutu kada je upošljen od Stefana Kostića udarcem iz prostora 16-terca savladao golmana Mitića.

Za raliku od domaćih, koji su u više navrata pripretili mreži Lebančana, Radan je samo jednom na ovom susretu bio u prilici da postigne pogodak i to sedam minuta pre odluke na ovom meču.

U Bošnjacu se domaće Jedinstvo propisno ispromašivalo, što je ekipa Temnića iz Varvarina iskoristila i pogotkom Pavlovića iz slobodnog udarca, sa oko 30 metara, iz 37. minuta odnela sva tri boda.

U 2. kolu Zone jug FSRIS klubovi iz okruga su sem Puste Reke i leskovačke Sloge doživeli poraze.

Leskovčani su slavili u Bujanovcu sa 1:0 u duelu sa BSK-om koji je zamenio u ligi Moravac iz Predejana nakon odustajanja te ekipe iz takmičenja, a Bojničani su na svom terenu savladali u okružnom derbiju Vlasinu rezultatom 2:0. Bobište je kod kuće poraženo od Budućnosti iz Popovca (1:6), Jablanica u gostima od Nebeskih Anđela (2:0), a Budućnost u Orašju od Mladosti iz Medoševca (0:1).

Seriju uspešnih rezultata na početku takmičenja u Omladinskoj fudbalskoj ligi Srbije nastavio je podmladak Moravac Oriona koji je na svom terenu pobedio ekipu Novog Pazara i došao do sedmog prvenstvenog boda. Ovaj susret odlučen je u 21. minutu golom Milana Đenića.