Košarkašice Actavis Akademije ubeležile petu pobedu

LESKOVAC – Košarkašice Aktavis akademije iz Leskovca ostvarile su i peti trijumf u jedinstvenoj kadetskoj ligi.

Leskovčanke su u meču 5. kola kao gošće savladale Srbobran rezultatom 74:55 (19:16, 17:13, 21:11, 17:15) i ostavile domaći tim bez pobede.

Gošće su većim delom prvog poluvremena imale rezultatsku prednost, u jednom trenutku i 12 poena (32:20), ali je Srbobran uspeo da smanji na sedam razlike do kraja druge četvrtine.

Aktavis je pobedu obezbedio u finišu treće četvrtine kada je napravio seriju 10:1 i u poslednju četvrtinu ušao sa 17 poena prednosti – 57:40. Marija Ilić je ponovo bila briljantna, ovog puta je napravila indeks 44, sa 18 poena i čak 41 skokom. Najefikasnija je bila Milica Stojanović sa 19 poena (7 osvojenih), 16 je ubacila Filipović, a 14 Jovanović. Kod domaćina Mihajlović je postigla 21 poen (6 skokova, 6 asistencija), Jovančević 20 (8 skokova), a Pavlović 12 (8 skokova). Aktavis u narednom kolu dočekuje Crvenu zvezdu u novom derbiju, dok Srbobran gostuje Šapcu.

„Veoma teska utakmica I tezak protivnik. Devojke nisu shvatile u pocetku da je protivnik veoma tezak ali su u drugom poluvremenu shvatile da trebaju da igraju cvrsce, jace u odbrani I skoncentrisanije u napadu. Jos jedna pobeda, zahvaljujem se devojkama sto su na kraju shvatile I odigrale dobro. Pohvalio bih sve kosarkasice na dobroj igri i veoma vaznu pobedu. Ovo je peta pobeda a sledece nedelje igramo protiv ekipe Crvene Zvezde iz Beograda. Ovo je utakmica gde se sastaju dve neporazene ekipe u kadetskoj ligi Srbije. Boricemo se i truditi da bude jos jedna pobeda jer ovom pobedom zadrzali bi vodecu poziciju na tabeli i pokazali mnogima u Srbiji da je Leskovac centar zenske kosarke u Srbiji, izjavio je trener Vladan Stojiljković.