Partizan – BATE Borisov

Partizan nije pružio dobru partiju u Borisovu. Poražen je sa 1:0. Mogao je da prođe i gore, ali mora se priznati da je utakmica mogla da ode i u drugom smeru, da sa pobedom sada dočekuje Beloruse.

Imao je Partizan dve stopostotne prilike koje Živković nije uspeo da realizuje. Treba ipak reći da su one plod grešaka igrača BATE-a, došle su iz kontre. Velika je šteta što nije realizovana bar jedna, jer sam siguran, da jeste, sa nerešenim rezultatom, Partizan bi sa velikom verovatnoćom mogao da se nada učešću u grupnu fazu Lige Šampiona. Čak i da je izgubio sa 2:1, verujem da bi imao više šansi za prolaz dalje od BATE-a. Sada dočekuje BATE koji ne mora da juri gol. Druga je priča.

Jevtović jeste prestrogo isključen, Radionov je namerno natrčao na nogu, koja jedva da ga je dodirnula, ali ni pre, ni posle toga, suđenje nije bilo tendenciozno. Prvi žuti koji je Jevtović dobio bio je apsolutno zaslužen. Boli što se isključenje desilo pred sam kraj poluvremena, na sredini terena u gotovo bezazlenoj situaciji. Treba međutim napomenuti da je sudija mogao da svira “mirne duše“ penal za domaćina u drugom poluvremenu, nije bila najčistija situacija, ali mu niko, sem navijača Partizana, ne bi zamerio na tome u izveštaju o suđenju.

Teško je analizirati šta bi bilo kada bi bilo, jer, Partizan je drugih 45 minuta odigrao sa igračem manje. Prvo poluvreme, ako izuzmemo šansu Živkovića, i šut Babovića iz slobodnog udarca, koji je izblokiran ispred gola, nije bilo igre Partizana.

Bate nije igrao utakmicu života ali je imao svoje šanse, i one su stvarane iz igre. Bilo je udarca glavom i nogom sa distance. Živko je morao dobro da se istegne u nekoliko navrata.
Drugo poluvreme se igralo u slicnom ritmu, iako je kao što sam i napomenuo iznad, Partizan bio sa desetoricom. Partizan je igrao povučenije u odnosu na prvo, ali nije uspeo da odbrani gol od upornih igrača BATE-a. Nije gol koji je primljen problem, mnogo je veći taj što je BATE stvarao šanse u šesnaestercu Partizana kada je u njemu bio gotovo kompletan tim crno belih.

Partizan, nije napravio ni jednu šansu iz organizovanog napada u trenutcima kada se BATE branio, i zato sam i napisao na početku, nije pružio dobru partiju.
U mojim očima sada su šanse na strani ekipe iz Borisova. Mnogo znači za njih što su bez gola u svojoj mreži pobedili na svom terenu. Ne moraju da paniče ni kada prime gol, još uvek su u igri. Pa ni dva, jer, ukoliko postignu jedan ponovo imaju rezultat koji ih vodi dalje. Koliko će biti strpljivi i izdržati napade Partizana, videćemo.

Partizan mora da odigra mnogo, mnogo bolji meč od onog u Borisovu ako misli dalje. I dalje stojim iza reči da je Steaua koju je Partizan izbacio, bolja ekipa od Partizana i BATE-a. Nokaut faza ne znači da je kvalitetniji tim prošao, širom Evrope bi sva kup takmičenja osvajali najbolji, gotovo da se retko to dešava.
Igrači su motivisani bonusima, mladom Živkoviću je javno ponuđen ugovor, ako se plasiraju, koji možda ne bi dobio ni u inostranstvu u prvoj sezoni

Navijač sam Zvezde, ali voleo bih da se sada Partizan plasira u grupnu fazu Lige Šampiona. Lepo bi bilo da vidimo, kako jedan klub iz Srbije, sezonu završi u milionskom plusu. Partizan je pokazao svoje finansijsko stanje, koliki je minus. Sa parama koje su do sada zaradili o obezbedili od sponzora, plus dvadesetak miliona evra koje bi inkasiranih od plasmana, oni debele prelaze troškove, minus koji su predstavili i budžet.

Šta ćemo ako plusa ne bude, a igra se grupna faza, pričaćemo na kraju sezone, sada da navijamo za Partizan. Ko nije otišao, 20:45, RTS 1.