Pobeda Actavis Akademije u derbiju 12. kola Kadetske lige Srbije (79:72)

LESKOVAC – Odličnom igrom u odbrani i u napadu mladi kosarkasi iz Leskovca su u prvom poluvremenu otisli sa velikom prednošću od 15 poena razlike.

U trećoj četvrtini Novosađani su odigrali odlicno u odbrani i smanjili prednost, domacini su loše izvodili slobodna bacanja  u ovom periodu igre i promasili otvorene šuteve.

Utakmica je bila dramatična  u samoj završnici. Minut i po pre kraja utakmice Sportst World stigao je na korak od potpunog preokreta u derbiju – 67:65. Junaci pobede domaćih bili su Djordje Dimitrijevic i Miloš Jović. Trojka Jovana Rakića u samoj zavrsnici  najavio je i konalčni trijumf na početku 40. minuta igre – 73:67. Usledila je i sigurna realizacija slobodnih bacanja Miloša Jovića, a prednost Actavis Akademija od 8 poena – 75:67  odlični Novosadjani nisu mogli da sustignu u finišu meča.

Posle 12. kola Actavis Akademija se nalazi na 4. mestu na tabeli Kadetske lige Srbije. U sledećem kolu, u novom derbiju Actavis Akademija gostuje u Vršcu gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.