Poraz Dinama i smena trenera

VRANJE – Fudbaleri Dinama poreženi su u trećem kolu Prve lige Srbije u Loznici od istoimenog domaćeg tima, rezultatom 3:1.Zbog serije poraza Upravni odbor smenio trenera Sašu Štrpca.

Utakmica u Loznici je počela šansom Dinama, kada je Nedelјković mogao da ugrozi golmana Loznice, Divca. Domaćin je poveo u 9. minutu golom Maksimovića, posle dodavanja Jankovića. Dve šanse slede za Loznicu, najpre je pogođena prečka, a onda i golman Dinama Trifunović sprečava dvostruku prednost Lozničana. Dinamo je mogao do izjednačenja u prvih pola sata preko Popovića i Nedelјkovića. Iz jedne kontre, Ljubomirac poravnava na 1:1 u 16. minutu prvog poluvremena. Nova prednos Loznice usledila je u 24. minutu kada je Milenković srušio Lazića u kaznenom prostoru, dobio žuti karton, a iz penala siguran za Loznicu bio je Maksimović. U drugom delu meča, viđena je bolјa igra domaćeg tima, koji je konstantno napadao, pa su se šanse ređale u šesnestercu Dinama. Doskorašnji napadač Dinama, Đurđević, koji je pojačao Loznicu, presudio je svom bivšem timu u 59. minutu i stavio tačku na novi poraz Dinama.

Zbog grube igre crvene kartone su dobili Milenković iz Dinama i Đurđević iz  Loznice. Dinamo u 4. kolu doočekuje bivšeg superligaša, Donji Srem iz Pećinaca.

Regionalna televizija Vranje RTV javila je da je zbog ovog poraza  Upravni odbor Fudbalskog kluba “Dinamo” doneo j odluku o smeni šefa stručnog štaba Saše Štrpca.

(Kraj)iva

Izvor: Sportski savez/RTV

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.