Uspeh vranjskih karatista u Leskovcu

VRANJE/LESKOVAC -Karate klub „Vranje“  učestvovao je na Prvenstvu jugoistočne Srbije koje je održano u Leskovcu. Na Prvenstvu je učestvovalo 18 klubova sa 250 takmičara u kategorijama kate i borbe.  Karate klub „Vranje“ je nastupio sa 17 karatista. Prema propozicijama takmičenja, karatisti sa plasmanom među prvih osam mesta stiču pravo nastupa na Državnom prvenstvu. Zlatnu medalju osvojio je Marjan Janković, drugo mesto, odnosno srebrnu medalju osvojio je Petar Ilić. Treće mesto su na Prvenstvu osvojili: Petar Mihajlović, Bogdan Stojković, Stefan Ristić,  Vojin Nakić i Andrej Nakić. Ekipno u katama su drugo mesto su osvojili Vojin Nakić, Andrej Nakić, Bogdan Stojković, Petar Ilić, Luka Mitov i Tamara Misirlić.

U borbama ekipno medalje su osvojili Petar Ilić, Milan Veselinov, Stefan Ristić i Luka Mitov. Plasman takmičara u borbama je sledeći: prvo mesto  su osvojili: Anđela Petrović, Merlinda Pejčić, Marjan Janković, Milan Veselinov, drugo mesto  je osvojio Petar Mihajlović, treće mesto  su osvojili Bogdan Stojković i Luka Mitov. Plasman od petog do osmog mesta su osvojili: Balša Zupančić, Mladen Tasić, Vanja Ilić, Dušan Goranović i Tamara Misirlić. Svi plasirani takmičari nastupaju na Državnom prvenstvu koje će 16. novembra 2014. godine biti održano u Požarevcu.