REGIONALNA MUŠKA KOŠARKAŠKA LIGA – ISTOK

Derbi pripao Medveđanima

Zaslužena pobeda košarkaša Jablanice na svom parketu u Meveđi u derbi utakmici sa KK Prokupljem iz Prokuplja, timom sa vrha tabele, sa rezultatom 79:77  ( 18:25, 23:17, 21:19, 17:16 )

Gosti su bili samo bolji u prvoj četvrtini (18-25) , da bi preostale tri pripale domaćinu. Domaći su većom željom i borbenošću došli do pobede, dok gosti iz Prokuplja razlog svog poraza treba da traže u brzopletoj igri, pre svega ishitrenom igrom za tri poena gde su Terzić i Bjeletić, iako igrači sa najviše postignutih poena u gostima, najviše puta i promašli koš u šutu.

Nervozan početak nagoveštavo je da će utakmica proteći  vrlo dinamično i do kraja neizvesno.

Prvi koš na utakmici tek posle isteka tri minuta kada je pogodio Prokupčanin Milenković. Domaći tek posle četiri minuta ubacuju loptu u obruč preko Trajkovića. Prvi deo sureta sa sedam poena prednosti završio je Bjeletić trojkom i činilo se da su Prokupčani na dobrom putu da dođu do značajne pobede: U drugoj četvrtini domaći košarkaši se bude i taj period igre rešavaju u svoju korist sa šest poena prednosti ( 23-17) i na odmor se odlazi rezultatom  41-42  u korist Prokupčana.

Prvi put na utakmici domaći su poveli u 17. mnutu igre (35-32) pogotkom Bubala za tri poena.  I po nekim nepsanim pravilima u košarci, odluka uglavnom pada u trećoj trećini kad su domaći košarkaši taj period igre dobili sa  21-19 i sa ukupnim skorom 62-61 ušli u polsednji period igre.

U toj polsednjoj četvrtini vodila se bespoštedna boraba i taj period igre pripao je domaćinu (17-16), ali da su gosti bar trećinu trojki pogodili sigurno bi utakmicu rešili u svoju korist.

U domaćem sastavu briljirali su Trajković sa 28, Nikolić sa 23 i Kostić sa 17 postignutih poena, dok u gostijućem Bjeletić sa 23, Terzić sa 15 i Milenković sa 14 poena koji su ujedno bili najistaknutiji pojedinci na derbi kola u Meveđi.

Igrač utakmice – Dušan Trajković

Medveđa:  Hala sportova u Medveđi. Gledalaca 300. Sudiski par: Stefan Stošić ( Niš)- Vladimir Đorđević ( Leskovac ). Semafor:  3 min: 0:2,  6 min: 5:11, 17 min: 35:33, 17,2min: 35-35, 19.30 min: 41-39, 23 min: 48- 42, 25 min: 50-42, 29 min: 60- 56,  34 min: 71-63, 39 min: 72-71.

K.K JABLANICA: Rakić, Kostić – 17, Andrejević -2, Vukadinović, Trajković-28, Zdravković, Petrović, Nikolić – 23, Bubalo -9, Cerović, Z. Nikolić, Perović.

KK PROKUPLJE: Vukadinović-9, Radivojević, Terzić -15, Milenković-14, Cenić-6, Polić, Ćirković, Bjeletić-25, Jusić-6, Orbović, Bjelić-2.