Džudisti u Leskovac doneli pun kofer medalja i pehara

Na prvenstvu Centralne Srbije, održanom u Nišu 5. oktobra, uz učešće 23 kluba i 160 takmičara, Džudo klub „Leskovac“ ostvario je zapaženo učešće.

U kategoriji do 66 kilograma prvo mesto osvojio je Veljko Stefanović, drugo mesto Đorđe Grujić, treća mesta osvojili su Ena Stanković u kategoriji do 52 kilograma i Petra Ćirić u kategoriji  preko 56 kilograma.

Po završetku ovog takmičenja održan je i 4. završni turnir za mlađe  i starije poletarce a na ovom turniru učešće je uzelo 22 kluba sa 140 takmičara.

Džudisti iz Leskovca ostvarili su i tu zapažene rezultate u više kategorija.

Mlađi poletarci Janko Kostić i Ilija Manev osvojili su prva mesta u kategoriji do 25 i 38 kilograma.

Stariji poletarci Mateja Miljković I Julija Zdravković takođe su osvojili prva mesta u kategoriji do 25 I preko 43 kilograma.
Treća mesta osvojili su Jovan Milojić, Filip Doderović, Lena Stojanović i Neda Jović.

Posle održana četiri turnira za mlađe i starije poletarce, petoro takmičara  iz Leskovca su u svojim kategorijama bili najuspešniji i osvojili pehare: Janko Кostić do 25 kilograma, Ilija Manev do 38 kilograma, Mateja Miljković  do 25 kilograma, Neda Jović  do 43 kilograma I Julija Zdravković preko 43 kilograma.

Sledećeg vikenda, džudisti iz Leskovca učestvovaće na državnom takmičenju za mlađe pionire u Beogradu kao i na turnir u Кraljevu.