Elisa u zemlji čuda – likovni konkurs za mlade

Udruženje građana „Girls Can Do Horror“ sprovodi volonterski projekat „Elisa u zemlji čuda“ – izložbeni prostor za mlade koji je prošao selekciju na konkursu “Šta nam teško” i podržan je u okviru projekta “Nacionalni program volontiranja mladih Mladi su zakon 2021” sa  Cilj je postavljanje izložbe mladih umetnika ispod 30 godina, ali i onih zapostavljenih, tako da je međugeneracijska saradnja dobrodošla.

Pozivaju se mladi umetnici, dizajneri, aeromodelari i ostali kreativci da se jave preko Instagram profila @girlscandohorror i @harlequeenstudio radi učešća na izložbi. Tema izložbe je letenje, ali ne samo u smislu avijacije, nego i fantastike.

Potrebno je zapratiti gore navedene Instagram profile i tagovati svoj rad sa @harlequeenstudio @girlscandohorror #Elisauzemljičuda #ŠNT. Rok je 10. oktobar a linkovi za prijavu su:

Sve aplikacije i pregled radova za predstojeću izložbu „Elisa u zemlji čuda“ planiranoj za sredinu oktobra 2021. vršiće se isključivo onlajn u naredne dve nedelje bez ličnih kontakata i sastanaka a visok standard odabira radova obezbediće kustos izložbe, akademski slikar i restaurator Dragan Jović Lisica koji ima veliko radno iskustvo kao saradnik-konzervator na freskama, mozaicima i skulpturama u Jugoslovenskom institutu za zaštitu spomenika kulture i na Arheološkom institutu u Beogradu, a njegove ilustracije brodova i aviona i panoramski prikazi bitaka objavljivani su u časopisima „Front“, „Naša krila“, „Naše more“, „Politikin zabavnik“ i mnogim drugim.

“Elisa u zemlji čuda” je inače poglavlje iz knjige “Krilata katedra” čuvenog pilota i novinara Zorana Modlija. Od umetnika koji se prijave se očekuje da razmišljaju kreativno i slobodno potraže inspiraciju u naučno-fantastičnim i fantastičnim filmovima, hororu, bajkama, mitovima i legendama, ali i u prirodnim I dru[tvenim naukama. Primere nekih radova možete pogledati na YouTube kanalu https://www.youtube.com/c/HarlequeenStudio, na plejlisti “Elisa u zemlji čuda”.

Datum i mesto izložbe biće naknadno objavljeni u skladu sa epidemiološkim merama, najkasnije do kraja oktobra.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

7 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Jelena
12.09.2021. 01:47

Lisac nije „akademski slikar“ jer je završio fakultet primenjenih umetnosti. Vi novinari bi ste morali da znate razliku između ta dva fakulteta. Ili ste dobili pogrešnu informaciju.

Jovana
12.09.2021. 08:52
Odgovor za  Jelena

Lisica je akademski slikar i primenjeni umetnik:
Obrazovanje
Škola za primenjene umetnosti Niš, 1959.
Akademija primenjenih umetnosti Beograd, 1964.
Nadam se da sam rešila vašu nedoumicu.

Jovana
12.09.2021. 08:55

U stvari, da, greška je do mene, ne do novinara.
Ali, Lisica je slikar. Evo njegovog CV-a
Rad u prosveti
Gimnazije: Šid, Bor, Srbobran 1966. – 1978.

Konzervatorski rad
Saradnik-konzervator na freskama, mozaicima i skulpturama u Jugoslovenskom institute za zaštitu spomenika culture I na Arheološkom institutu u Beogradu 1963. – 1978. Radio je u Hrvatskoj i Srbiji, Sandžaku, na Kosovu, i nalazištima Viminacijum, Gamzigrad, Caričin grad itd.

Izložbe i ilustracije
Nakon služenja vojnog roka u Jugoslovenskoj ratnoj mornarici, ostaje zaljubljenik u brodove, ploveći i izlažući radove na preko 100 brodova svih vrsta, počev od 1965. s prvom samostalnom izložbom u Splitu, zatim Dubrovniku, Rijeci i ostalim pomorskim gradovima. To je trajalo do raspada SFRJ.
Tokom 1971. upušta se u samostalne morsko-rečne veslačko-jedriličarske pohode. Putopisi s tih pohoda su u vidu ilustracija i fotografija objavljivani u mnogim časopisima, kao što su “Front”, “Slobodna Dalmacija”, “Pomorstvo”.
Ilustracije panoramskih prikaza pomorskih flota i bitaka objavljivane su u časopisima „Front“, „Naša krila“, „Naše more“, „Politikin zabavnik“ i mnogim drugim.
Bio je član beogradske Grupe 72 s kojom je izlagao širom Italije sedamdesetih godina.
Živi i radi u Leskovcu.

Jelena
12.09.2021. 18:20

Dakle, Lisac je primenjeni umetnik, slikar i ilustrator, ali ne i akademski slikar.

Jovana
13.09.2021. 20:37
Odgovor za  Jelena

Što je totalno nebitno. Akademski slikar ne poznaje avijaciju, ni elise. Javi se na konkurs ako umeš da slikaš kao on ili poznaješ avione u delove.

Zoran Kostic
13.09.2021. 23:20

Sta si se bre uvatila za to „akademski slikar“ ko pijan za plot….

Akademska
14.09.2021. 11:21
Odgovor za  Zoran Kostic

Možda ima titulu akademski pronalazač dlake u jajetu:DDDD