Još 17 medalja za Plivački klub“Leskovac“

Plivački klub „Leskovac“ osvojio je 17 medalja u 1. kolu Prvenstva centralne Srbije, održanom u nedelju u Kragujevcu, u konkurenciji od 258 takmičara iz 20 plivačka kluba.

Naš klub predstavila su 17 plivača, a osvajači medalja su Pavle Joić (2007) koji je osvojio zlatnu medalja na 400 metara mix (najbrže vreme u Srbiji u kategoriji kadeta) i još jednu zlatnu na 100 metara prsno i srebrnu medalju na 200 metara kraul.

Jelena Cirić (2006) osvojila je zlatnu medalju na 200 metara leđno, srebrnu na 50 metara leđno i bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji na 200 metara leđno.

Novaku Stojijlkoviću (2008) pripala je srebrna medalja na 100 metara prsno, Aleksi Manasiću (2009) srebrna medalja na 400 metara mix i takođe srebro na 100 metara prsno

Iva Petković (2006) osvojila je srebrnu medalju na 50 metara kraul i bronzu u apsolutnoj kategoriji na 50 metara kraul.

Iskra Dobrić (2012) osvojila je srebrnu medalju na 50 metara kraul i bronzanu na 50 metara leđno.

Nikola Savić (2008) okitio se bronzanom medaljom na 100 metara prsno i Vuk Pecarski Vuk (2009) osvojio je bronzanu medalju na 400 metara mix.

Štafeta u kategoriji kadeta-dečaci je osvojila zlatnu medalju u sastavu:

1. Stojiljković Novak 2008
2. Savić Nikola 2008
3. Stojanović Luka 2008
4. Joić Pavle 2007

Štafeta u apsolutnoj kategoriji-devojčice je osvojila bronzanu medalju u sastavu:

1. Petković Iva 2006
2. Petrović Elena 2011
3. Cirić Jelena 2006
4. Stanković Andrea 2008

„Čestitamo svim plivačima koji su predstavili naš klub, osvojili medalje i plivali svoja najbolja vremena. Već sledeće nedelje nas očekuje II kolo PSCS, a naša plivačica Petković Iva nastupiće za Srbiju na Centralnom Evropskom Prvenstvu koje će se održati u Beogradu od 16. do 18. jula. Srecnooo…“, poručuju iz ovog Plivačkog kluba.