Leskovački plivači osvojili medalje u Temišvaru

LESKOVAC – Šestočlana ekipa Plivačkog kluba “Leskovac” osvojila je četiri medalje na trakmičenju u Temišvaru, gde je učestvovalo oko 300 takmičara iz Rumunije, Mađarske i Srbije.

Takmičenje je bilo organizovano sa zatvorenim kategorijama, a PK “Leskovac” se odazvao pozivu kluba “Delfin” iz Temišvara.

Srebrnu medalju osvojio je Mihajlo Živković u trci 50m prsno i zauzeo odlicno 5. mesto u generalnom plasnamu za svoje godište. Plivao je još 3 discipline i bio odličan u svakoj, a najveći podstrek za njega je što je popravio svoja najbolja vremena.

Viktor Dimitrijević je osvojio 3 medalje: dve srebrne medalje i to u trkama na 50m delfin i 50m leđno, a bronzanu medalju je osvojio u trci 50m kraul. Viktor je u generalnom plasmanu zauzeo odlično drugo mesto.

Na put za Temišvar pošli su još Jelena Ćirić, Marija Kostić, Luka Petković i Danilo Dimitrijević, koji su u skoro svakoj trci bili nadomak medalje.

“Konkurencija je bila izuzetno jaka, a sve to govori da su došli skoro najbolji klubovi iz Vojvodine, koji su nepobedivi na našim prostorima, puno jakih klubova iz Rumunije i par klubova iz Mađarske”, ističe trener i vođa puta Miljan Savić, koji ne krije zadovoljstvo zbog srdačnog prijema u Rumuniji.