Navijači „Zdravlja“ proterali sudije – iz Leskovca ih ispratila policija

Arhiva

LESKOVAC – Policija je prinudno izvela iz Leskovca sudijsku „trojku“ koja je sinoć sudila košarkaškom klubu „Zdravlje“ na domaćem terenu, saznaje Jugmedia.

Kako nam je potvrđeno, dve policijske patrole su bile zadužene da sudije „isprate“ do izlaska iz grada kako ne bi bili pretučeni od strane navijača.

„Navijači su nakon petnaestog minuta počeli sudijama da skandiraju „Lopovi, lopovi“, nezadovoljni suđenjem jer su sudije dozvolile gostujućem „Dunavu“ da izvede čak 25 slobodnih bacanja, a domaćinima samo 12. I to nije sve! Prvih 15 minuta utakmice obeležile su dosuđene čak tri teničke greške našim košarkašima”, priča nam jedan od igrača “Zdravlja” koji nas je zamolio da ne pominjemo njegovo ime.

Vrhunac nezadovoljstva publike izazvala je odluka sudijskog trojca da sa terena udalji centra Marojevića početkom poslednje četvrtine zbog pete lične greške.

Na naše pozive povodom ovog slučaja nije odgovarao niko iz uprave kluba.

“Zdravlje” je pred svojima navijačima poraženo u duelu sa favorizovanim Dunavom rezultatom 60:69. Ovaj poraz je ugrozio opstanak leskovačkh košarkaša u Drugoj ligi Srbije.

Ovaj košarkaški klub već nedeljama unazad na utakmicama niže samo poraze.