Prvi mačići Dubočice u Prvoj ligi Srbije

Prvu utakmicu u drugom po kvalitetu stepenu fudbalskih takmičenja u Srbiji odigrala je ekipa Dubočice kao gost protiv novosadskog Kabela, jednog od favorita lige, koji bi, da nije bilo 10 oduzetih bodova u prošloj sezoni, verovatno igrao u Super Ligi. Kvalitetna ekipa domaćina i prva utakmica koja je malo „vezala noge“ igračima Dubočice, dovele su do toga da je Mesarović u 30. minutu utakmice postigao pogodak iznenadivši, iz mrtvog ugla, golmana Dubočice za vođstvo na ovoj utakmici.

Drugi pogodak Dubočica je primila u smiraj prvog poluvremena  u 42. minutu, kada je posle lepe i uigrane akcije, ali i mlake reakcije odbrane Dubočice, Vidakov zatresao mrežu gostiju.

Da u Dubočici ima materijala za ozbiljnije rezultate pokazala je i fudbalska caka koju je domaćoj ekipi  „prodao“ kapiten Dušan Savić prilikom izvođenja indirektnog udarca iz kaznenog prostora u 67. minutu. Na kratko dodavanje saigrača, kad su svi očekivali snažan udarac ka golu domaćina, Savić je znalački samo prebacio loptu preko zida i zatresao mrežu za 2:1, iznenadivši sve na terenu.
Konačan rezultat postignut je u 87. minutu kada je lopta nezgodno odskočila i iznenadila igrača Dubočice udarivši ga u ruku,pa je dosuđen kazneni udarac za Kabel, koji je Novaković pretvorio u pogodak.

Pohvale na kvalitet ekipe Dubočice i veoma disciplinovanu igru izrekli su predstavnici Kabela a treneru leskovačke ekipe Kuzmanoviću ostaje da u periodu koji je pred njima zategne odbranu i uklopi devetnaestoricu novajlija u skladan tim koji će, verujemo, izboriti opstanak u Prvoj ligi, imajući u vidu da na kraju sezone iz lige ispada gotovo polovina ekipa.

Ostali rezultati PLS: Grafičar-Dinamo 2:0, IMT-Radnički (SM) 0:2, Radnički (P)-Sloga (K) 1:1, Radnički 1923-Železničar (P) 3:1, Žarkovo-Jagodina 0:0, Borac1926-Budućnost 2:1, Zemun-Trajal 3:1 i Loznica-Kolubara 4:2.

U drugom kolu Dubočica će, na svom terenu, ugostiti nekadašnjeg superligaša kragujevački Radnički, i protiv kvalitetne ekipe koja pretenduje na vrh tabele pokušati da osvoji prve bodove.