Rukometaši Dubočice izdominirali na svom terenu, čvrstom igrom do nova dva boda

Rukometaši „Dubočice 54“ Leskovac pokazali su večeras veliku želju za pobedom i čvrstom, brzom, ali i odličnom igrom u napadu, kao što su i obećali, uspeli su da slome protivnika, ekipu „Dinama“ iz Pančeva, i na svom terenu dođu do zaslužena nova dva boda, rezultatom 30:24.

Od samog starta, Dubočica je preuzela vođstvo i tokom prvog dela igre održala prednost od dva do tri gola.
Dobra odbrana obe ekipe, dinamična i tvrda igra, ali i mnogo trčkanja, kao što je obećao rukometaš Dubočice Janja Vojvodić, obeležila prvo poluvreme i bila pravi užitak za ljubitelje ovog sporta.

Jedan od najboljih igrača utakmice Andrija Atanasković je dan ranije rekao da je svaki gol bitan, ali da će dati sve od sebe da dođu do pobede, pružio je na terenu svoj maksimum i postigao čak osam golova.

Može se reći da je prvo poluvreme proteklo u dominaciji Atanaskovića, pa su domaćini uspeli da na odmor odu pri vođstvu od 16:11.

U nastavku susreta, protivnička ekipa je pokušavala da smanji prednost domaćina i pokazala odličnu igru i odbranu u prvom delu drugog poluvremena.

Borili su se do samog kraja, ali leskovački rukometaši su sigurnom igrom uvećavali svoju prednost i došli do konačnih i ubedljivih 6 golova razlike.

Pored Atanaskovića, odličnu igru pokazao je i njegov saigrač Janja Vojvodić koji protivničku mrežu zatresao sedam puta.
Dubočica se ovom pobedom popela na 5. mesto na tabeli sa 5 bodova.

U 7. kolu koje se igra narednog vikenda, Leskovčani gostuju u Beograd gde će igrati protiv ekipe Partizana, koja pored Vojvodine i Metaloplastike, važi za favorita plej of-a.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.