Ubedljiva pobeda Dubočice nad ekipom Zemuna

U utakmici koja bi trebala da predstavlja prekretnicu u borbi za opstanak u Prvoj ligi Srbije, Gradski fudbalski klub Dubočica iz Leskovca je kao domaćin na niškom Čairu, u utakmici 22. kola, savladao nekadašnjeg superligaša ekipu Zemuna sa ubedljivih 3:1 (2:1).

Talentovani Lazar Marković postigao je, posle bolje igre, prvi pogodak za Dubočicu u 26. minutu a već u 38. Nikola Mladenović postigao je drugi pogodak.

Strelac gola za ekipu Zemuna, bio je Mijailović u smiraj prvog poluvremena.

Bolju igru i agresivniji pristup formalni domaćin na ovoj utakmici kruniše trećim pogotkom, a strelac je bio Saša Marković u 89. minutu.

Koliko su igrači Dubočice bili bolji govori i podatak da je još najmanje tri lopte moglo da završi u mreži Zemuna, da su napadači Dubočice bili skoncentrisaniji u završnici napada.

Dubočica borbu za očuvanje prvoligaškog statusa nastavlja sa tri boda manje od Železničara iz Pančeva i u narednim utakmicama imaće imperativ pobede protiv svakog protivnika, a prvi na listi je ekipa Loznice pa će igrači na čelu sa šefom stručnog štaba Mrkićem pored efikasne i agresivne igre morati da pokažu i psihološku snagu.