VRANJE- Isplata 37 miliona dinara, na ime dugovanja po osnovu tužbi polovine radnika Privrednog društva „Za ugostiteljstvo, turizam i usluge Vranje“, koja je planirana prodajom dela imovine tog privrednog društva, nije moguća jer takvo rešenje nije izvršno zbog niza nezakonitih procesnih radnji, tvrdi Zoran Velinović , predstavnik Srbije u Skupštini privrednog društva i predstavnik Ministarstva privrede.
Osnovni sud u Vranju doneo je zaključak o prodaji Motela Vranje kao dela imovine Privrednog društva „Za ugostiteljstvo, turizam i usluge Vranje“, čija je nepokretnost procenjena na oko 124 miliona dinara, radi naplate novčanog potraživanja 31 radnika u visini od 37 miliona dinara.
Prodaja Motela zakazana za 7. septembar nije održana zbog uloženog podneska Gradskog javnog prvobranilaštva , a na inicijativu Velinovića, koji kaže da je u toku sudskog procesa koji je vodio sudija Staniša Kačenkov, došlo do izvesnih previda koji se graniče sa nezakonitim procesima.
“Prvenstveno, zastupnik Privrednog društva bila je rukovodilac pravne službe istog, koja je ujedno i tužila preduzeće. Zatim direktor, preduzeća je takođe tužio, a dao je punomoćje Milici Dodić da bude zastupnik, koju sam već pomenuo, kao rukovodilaca pravne službe” govori Velinović.
On napominje da je sudija doneo odluku samo na osnovu liste nepokretnosti, što samo po sebi donosi mnogo nelogičnosti , jer osim postojeće odluke da se Motel dodeli Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, postoji sudski spor koji se vodi između Republike Srbije, grada Vranja i Ugostiteljskog preduzeća Vranje za svojinu nad imovinom.
“Imovina se nalazi u sudskom sporu koji još uvek nije završen, odnosno nije utvrđeno pravo svojine, tako da sudija nije mogao da donese takvu odluku samo na osnovu liste nepokretnosti, naručito ako postoje neke odluke gde je Ustavni sud ranije, na osnovu izvoda iz Agencije za privredne registre poništio takve odluke” naglašava Velinović.
Prema rečima Velinovića, njegovi napori usmereni su na odluku radnika da odustanu od tužbe a da im se u zamenu za to isplate sva dugovanja i poveže radni staž, uz konstataciju da niko ne pokušava nikoga da prevari, kako se to priča u pojedinim krugovima, a on sam je bio krajnje korektan prema radnicima.
“Ponudio sam im ono što je ponudilo Ministarstvo privrede, a to je povezivanje staža. Više od polovine radnika se izjasnilo za program i popunilo izjave, a grupi koja je dobila sudski spor dao sam mogućnost da sačekaju da prođe zakazana prodaja motela, da se preračunaju i vide šta im više odgovara, povezivanje radnog staža i socijalni program ili da čekaju izvršenej sudske presude” kaže Velinović.
Privredno društvo „Za ugostiteljstvo, turizam i usluge Vranje“ pored hotela i motela u Vranju poseduje i kafe bar „Tašana“, dva objekta od po 44 i 20 kvadrata, restorane „Kosovo“, „Srbija“ i „Južna Morava“ u Vranju, kao i vilu „Balkan“ u Vranjskoj Banji.
Svih 60 zaposlenih u više objekata tužili su svoju firmu zbog zaostalog dugovanja, s tim što si sudski procesi rešeni samo za njih 31.
Milan Zdravković
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!