Pusta Reka bolja od Sloge

Podeli:

U prvom ovosezonskom komšijskom derbiju između domaće Puste Reke i leskovačke Sloge, ekipa iz Bojnika je rezultatom 4:1 pokazala da će i ove godine biti jedan od kandidata za sam vrh tabele fudbalske zone Jug.

U utakmici dugogodišnjih rivala ali i sportskih prijatelja Sloga je, na početku, delovala ozbiljnije i golom Nastića u 28. minutu prvo poluvreme rešila u svoju korist.

Na početku drugog poluvremena kao da je druga ekipa izašla u crno-belim dresovima. Rastrčali su se igrači Puste Reke i već u drugom minutu drugog dela pogotkom  Vidojevića poravnali rezultat. Isti igrač je u 66. minutu postigao svoj drugi pogodak a pred kraj utakmice sa dva pogotka pridružio mu se i raspoloženi Petrović, postigavši golove u 84. i 90. minutu.

Valja napomenuti da je zbog isključenja jednog igrača Pusta Reka veći deo utakmice igrala sa desetoricom i uspela čak i da ne realizuje opravdano dosuđen kazneni udarac.

U drugom kolu ekipa Puste Reke gostuje Moravi u Vladičinom Hanu, dok će Sloga pokušati da, na svom terenu, prve bodove zabeleži protiv Pčinje iz Trgovišta.