PRVA RUKOMETNA LIGA ISTOK ZA ŽENE

ŽRK RADAN- ŽRK RADNIČKI (Svilajnac) 29:27 (12:13)

Podeli:

Vredna i zaslužena pobeda igračice trenera  Zorana Stankovića naročito igrom u drugom poluvremenu. U prvom delu igre rukometašice iz Svilajnca su počele bolje, u jednom periodu igre imale prednost od pet golova (6:11), ali se na poluvreme ipak otišlo sa golom prednosti za gošće.

U drugom poluvremenu „zelene“ su zaigrale mnogo bolje i uglavnom bile u vođstvu sa dva gola prednosti.

U uzbudljivoj završnici domaće rukometašice su se bolje snašle i zasluženo slavile vrednu pobedu nad dobrim gošćama iz Svilajnca.

U redovima domaćina briljirala je Marta Stanković, a rame uz nje bile su Natalija Stanković, Milena Tomović, naročito u odbrani, i Marijana Krstić, dok su se kod Radničkog iz Svilajnca  istakle: Radovanović, Đorđević i Sinđelić.

Igrač utakmice: Marta Stanković

Lebane: Hala sportova kraj Jablanice. Gledalaca 300. Sidijski par: Marjan Golubović – Vuk Stoiljković ( oba Leskovac). Sedmerci: Radan 8/5, Radnički 5 /3. Isključenja: Radan 10 minuta, Radnički 16 minuta.

ŽRK RADAN: Krstić- 5, Stošić-4, Stojanović, N.Stanković-8, Marković, A. Stanković, Tomović-2, A. Stoilković, Denčić, M. Stanković- 10, Mitrevska, N. Stoilković, Marjanović.

ŽRK RADNIČKI(SV): Pojužina, Janković- 5, Stašić, Ilić, Dimitrijević-2, Lazić, Radovanović-6, Đorđević- 4, Blagojević, Saičić, Mikić-2, Petrović, Sinđelić- 4, obradović, Vukajlija- 5, Radosavljević.