Dva miliona za kulturu na početku 2015. godine

VRANJE – U Skupštini grada danas su potpisani  ugovori o realizaciji projekata iz oblasti kulture, za prvu polovinu  2015. godine, za šta je iz budžeta grada izdvojeno dva miliona dinara.

Članica Gradskog veća, zadužena za kulturu  Nela Dimitrijević je rekla da su na konkurs pristigla 53 projekta. „Komisija je odlučila da će dva miliona dinara biti izdvojeno za realizaciju 31 projekta, a rok za realizaciju je 30. jun ove godine“, rekla je Dimitrijević, na ceremoniji potpisivanja.

Umetnici

 Gradonačelnik Zoran Antić je rekao da Grad izdvaja značajna sredstva za programsko finansiranje iz oblasti kulture i dodao da je kulturna politika, zapravo, najbolja zaštita identiteta jedne nacije. Kako je najavljeno, tokom godine biće raspisan još jedan konkurs za realizaciju projekta iz oblasti kulture na teritoriji grada Vranja.

(Kraj)iva

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare