VRANJE- Grad Vranje moraće da isplati celokupno dugovanje gradske Apoteke koje premašuje cifru od 150 miliona dinara.
Ovaj iznos nije konačan budući da Apoteka mesečno generiše gubitak od 2 do 3 miliona dinara, a sa ostalim obavezama koje grad ima, vrlo lako može doći do blokiranja računa grada, kaže Igor Andonov, zamenik gradonačelnika.
Nakon izgubljenog sudskog spora po kome je grad u obavezi da slovenskom trgovinskom lancu „Tuš“ isplati 133 miliona dinara, gradski budžet dodatno je opterećen odlukom države da ne preuzima postojeće dugove koje prema dobavljačima imaju apoteke čiji je osnivač lokalna samouprava kakva je Apoteka Vranje. Postojeći podaci pokazuju minus u poslovanju ove zdravstven ustanove od 150 miliona dinara, ali gradski rukovodioci sumnjaju da je reč o daleko većoj cifri.
“Ono što ja imam kao informaciju jeste da se dug Apoteke mesečno povećava za nekih 2 do 3 miliona dinara ,ako ne i više. Što više čekamo dug će biti veći, to je jedno ogromno opterećenje za ovaj grad i ja ovom trenutku zaista ne znam kako ćemo ga rešiti” kaže Andonov i dodaje
“Ne smemo dozvoliti da se dugovi povećavaju jer ulazimo u situaciju da mi kao grad ta dugovanja trenutno ne možemo da pokrijemo pa se plašim da grad, zbog nečije neodgovornosti, bude blokiran mesecima”.
Andonov kaže da će grad naredne korake preduzeti tek kada dobije kompletne podatke , ali da će neko zbog toga morati da odgovara.
Grad je, inače, oformio radnu grupu za rešavanje pitanja Apoteke koja je donela određene zaključke.
“Počev od zatvaranja pojedinih Apoteka, da se deo Apoteke kroz javni poziv da u zakup ili proda, da se radnici zaposle kod potencijalnih poslodavaca tako da grad vodi brigu u svim aspektima. Da razmotri koji objekti donose prihode, a koji dugove kako bi napravili selekciju za zatvaranje kao i da radnici ne ostanu na ulici” navodi Stanković.
Milan Zdravković
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Nema dzabe ,,sve se placa i to odmah,,nema para nema lekova
A zasto su Apoteke u gubicima? Nisu li upravo zbog politike zaposljavanja, i to klanovsko-partijskog nepotizma u svakoj opstini, svakom gradu? Nisu li zaposljavani sestrici, ujne, tetke i babe u ritmu promene vlasti u opstini? Opstinari zaposljavali, narod ih glasao, sad NARODE PLACAJ ono sto si gllasao i kusaj ono sto si zakuvao! Da su bar zaposljavani farmaceuti pa da kazemo da imamo odlicnu zdravstvenu zastitu u tom segmentu! Nista od toga! Zaposljavalo se administrativno osoblje, vozaci….
jeste tako je i u cuprijskoj apoteci, i tamo su se zaposljavali svakojaki biseri kako koji direktor dodje ajde odmah nekoga u gradsku apoteku koja radi pri domu zdravlja drzava je tu najveci krivac sto je dozvolila da se domovi zdravlja i apoteke budu prebaceni na lokalnu samoupravu gde su direktori bili ti koji su vrsili zaposljavanje po ko zna kojoj liniji partijskoj rodbinskoj ili nekoj drugoj drugo zasto ih niko od nadleznih nije kontrolisao njihova poslovanja i da sada ostanu bez posla