BUJANOVAC – Euleks i kosovska policija uhapsili dve osobe zbog sumnje da su prošle godine izveli napad na punkt MUP-a Srbije u Dobrosinu. Uhapšenima Euleksov sudija u Gnjilanu odredio jednomesečni istražni pritvor javio je RTS.Osumnjičeni su uhapšeni tokom zajedničke operacije Euleksa i jedinica ROSU kosovske policije i nalaze se pod istragom zbog optužbi za terorizam i ilegalno posedovanje oružja, saopšteno je iz Euleksa.
Jedna od uhapšenih osoba je navodno pripadnik terorističke organizacije koja je preuzela odgovornost za tri napada na srpsku policiju u selu Dobrosin, blizu administrativnog prelaza Bela Zemlja.
Ti napadi su izvršeni u maju, junu i oktobru prošle godine. Istragu ovog slučaja vrši Euleksov tužilac iz Kancelarije specijalnog tužilaštva Kosova, javilja RTS.
(Kraj)
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!