Brnabić: Ekstremisti kod Skupštine napali i studente u blokadi i studente iz Pionirskog parka

Foto: Brnabić (Printscreen Tanjug) / Protest (Javni skupovi)

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić odbacila je večeras navode da je u incidentima tokom večerašnjeg protesta ispred Doma Narodne skupštine napad izvršio neko od okupljenih u kampu u Pionirskom parku, već da su „ekstremisti“ napali i studente u blokadi, i studente u parku.

„Laž je da je bilo ko iz Pionirskog parka napao nekoga. Jasan dokaz da su ekstremisti napali i studente u blokadama i studente u Pionirskom parku. Nasilje neće biti dozvoljeno“, napisala je Brnabić na društvenoj mreži Iks (X).

Redari studenata u blokadi proglasili su kraj protesta ispred Skupštine Srbije, skinuli markere, i naredili povlačenje okupljenima kod Doma Narodne skupštine, nakon što se oko 19 sati dogodio incident kada je grupa osoba bacila pirotehnička sredstva u pravcu kampa u Pionirskom parku.

Studenti su reporterima agencije Beta kazali da se kraj skupa proglašava kada dođe do incidenata ili povreda, koje nisu izazvali studenti.

Jedna grupa okupljenih kod Skupštine Srbije bacala je večeras oko 19 sati različite predmete i pirotehnička sredstva prema kampu studenata koji se nalaze u Pionirskom parku.

Kako javlja reporter agencije Beta, sve se dešavalo kod zaštitne ograde Pionirskog parka, van prostora Skupštine, a studenti su tu grupu osoba ubrzo udaljili sa lica mesta.

Deo okupljenih građana, iako su studenti proglasili kraj protesta, i dalje je ispred Skupštine Srbije.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

2 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Laki
16.03.2025. 00:02

Kolko si ti i tvoje SNS ovci bolesni pa to se ne može izmeriti.
Marš iz moje zemlje.

neznas nista
16.03.2025. 10:14

Ti sto neznas da citas. Studente u blokadi napali su Vucicevi korumpirani policajci i mafijasi.
Mi pumpamo dalje !!!