U utorak, 15. jula, u 12 sati ispred opštine Medveđa biće održano okupljanje građana i sindikalnih predstavnika u znak podrške rudarima rudnika Lece, nakon čega će kolona krenuti ka mestu održavanja javnog skupa – kamenom mostu na putu Negosavlje–Lece. Skup će trajati od 14 do 20 sati.
Organizator skupa je sindikat Nezavisnost, koji poručuje da podržava svoje članove i poziva sve radnike da se bore za svoja prava.
Podrška rudarima stiže iz više krajeva Srbije – svoj dolazak potvrdili su radnici i sindikalci iz RTB Bor, EPS Kolubara, Rudnik Kriva Feja, Resavica, Majdanpek i Kladovo.
Pored rudarskih kolektiva, skup podržavaju i brojni građani iz okolnih opština: Lebana, Bojnika i Medveđe, koji ističu da je reč o širem društvenom problemu.
„Radnici rudnika Lece koji su godinama davali svoj doprinos ovom kolektivu dobijaju otkaze bez osnova nakon što je rudnik privatizovan. Sindikat Nezavisnost staje u odbranu svojih članova i poziva sve solidarne građane i rudare da podrže borbu za radnička prava. Borimo se zajedno protiv nepravde“, navodi se u pozivu.
Dodaju da „ovo nije samo borba rudara Lece – ovo je borba svih nas koji želimo pravdu, zakonitost i poštovanje radnika“.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!