Za novo vozilo za pražnjenje podzemnih kontejnera 20,4 miliona, gradonačelnik Leskovca izneo zarade tima na projektu

Na osam različitih lokacija u gradu, nedavno su postavljena 22 podzemna kontejnera. Projekat je vredan 495.872 dolara, a sprovela ga je Evropska unija, u saradnji sa Vladom Republike Srbije. Donatorska sredstva iznosila su 382.440 dolara, a učešće grada Leskovca 113.432 dolara.

Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović istakao je danas, prilikom predstavljanja podzemnih kontejnera u naselju Dubočica, da je nabavka specijalizovanog vozila sa senzorima bila neophodna kako bi sistem mogao da se pokrene.

Cvetanović je tom prilikom naveo sve članove tima na ovom projektu, sa punim imenima i prezimenima i ko je koliko bio plaćen za taj projekat. Čak i koliko su jeli i pili. Naglasio je da ti ljudi nemaju veze sa SNS, već da sz zaposleni ranije. Ovo je prvi put da gradonačečnik iznosi zarade u javnosti. Bili bi ispravno da na isti način postupi i kada je reč u velikim iznosima iz, isključivo gradskoe kase, koje pune građani Leskovca.

„Vozilo je stiglo ovih dana i namenjeno je za pražnjenje kontejnera. Vlasnik će biti grad Leskovac, a koristiće ga kompanija ,,Porr Werner&Weber”. Dobavljač je ,,Atrikod” iz Kruševca, ukupna vrednost ugovora je 20.440.000 dinara, bez PDV jer su u pitanju donatorska sredstva. Ovo specijalizovano vozilo koristi metan kao pogonsko gorivo. Pri sagorevanju metana  značajno se smanjuje emisija štetnih gasova što ga čini ekološki prihvatljivim izborom. Kamion ima digitalni tahograf, smećarsku nadgradnju na kojoj je instalirana hidraulična dizalica za podizanje i pražnjenje vreća polupodzemnih kontejnera, kao i kameru na nadgradnji sa LCD monitorom u kabini za lakšu i kvalitetniju manipulaciju. Podzemne kontejnere rasporedili smo u osnovnim školama ,,Kosta Stamenković”, ,,Josif Kostić”, ,,Vožd Karađorđe”, kao i u Visoko poslovnoj školi, dok su preostali sudovi postavljeni na Trgu revolucije, ulica Kralja Petra, naselje Dubočica, naselje Bratmilovce (ispred škole)” objasnio je.

Kako je rekao prvi čovek grada Leskovca, od 22 podzemna kontejnera, deset je namenjeno za komunalni otpad, četiri za ambalažni, četiri za papirni, kartonski i stakleni otpad,, četiri za plastiku i metal, a dobavljač kontejnera je ,,Aldina” iz Novog Sada. Proizvođač je ,,Molok” iz Finske, a ukupna vrednost ugovora iznosi 15.458.588 dinara, bez PDV, odnosno 18.550.305 dinara. Cvetanović je pozvao Leskovčane da koriste podzemne kontejnere.

,,Njihovim korišćenjem svi zajedno možemo da doprinesemo uspostavljanju procesa reciklaže i primarne selekcije otpada, a sve u cilju podizanja ekološke svesti i očuvanja zaštite životne sredine”rekao je.

Obilazak mobilijara

Gradonečelnik je danas obišao i novoizgrađeni dečji mobilijar u šestoj ulici u naselju Dubočica (Dubočica 2), a za njegovo postavljanje opredeljeno je 4,9 miliona dinara, sa PDV. Tom prilikom podsetio je da grad Leskovac nastavlja sa ulaganjima za najmlađe sugrađane.

,,Podloga je od elastičnih ploča, od reciklirane gume. Na njoj se nalaze klackalica, njihalica, multifunkcionalni kompleks sa dva tobogana i ljuljaškama. Park je osvetljen, a tu je i kanta za otpatke, klupa i informativna table. Ovaj mobilijar, kao i svi mobilijari postavljeni na teritoriji našeg grada, poseduje sve što je neophodno da deca uživaju i da u svom naselju provode svoje slobodno vreme, da se socijalizuju” rekao je Cvetanović i podsetio da su uložena 72 miliona dinara i da su, zajedno sa Ministarstvom za brigu o porodici i demografiji i sa organizacijom ,,Helvetas”, napravljena deset igrališta i sedam modernih teretana na otvorenom.

,,Izgradnjom terena omogućili smo potpuno besplatno bavljenje sportom i fizičkom aktivnošću” objasnio je.

Gradonačelnik je rekao i da grad Leskovac ima u planu izgradnju još jedne teretane na otvorenom u naselju Dubočica (Dubočica 2) i da je plan da se to ostvari u toku sledeće godine.

This slideshow requires JavaScript.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

9 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Harry
18.09.2025. 18:56

Čitam da je kamion na metan (CNG). Lepo. Nego, ima li pumpa za metan u blizini? Znam za onu u Brestovcu (Car- Ledi), a smatram da je idiotski da kamion ide tako daleko da bi sipao gorivo.

Potop
18.09.2025. 19:58
Odgovor za  Harry

Sledeći projekat ovih pametnjakovića je pumpa na metan koja će kao i sve drugo biti skuplja 5 puta kao i sve ostalo a vlasnik će biti neko od meskovih prazilukovići a platiće grad odnosno mi dok će zaradu imati taj neko i Mesko naravno samo u zavijenoj formi kao i svaki lopovluk kod nas kvazi patriota biznismena i vlasti. 3/1.

Kuku i Lele
18.09.2025. 19:20

A gde će da puni taj metan. KOLKO znam mi u Leskovac nemamo pumpu na metan. Znaci idu dnevnice na punjenje kamiona da bi uopšte mogo da radi. Mnogo pamti da prosto kipi na sve strane.

blabla
18.09.2025. 21:47

ima metan u Bratmilovce na belu nelu 🙂

Sledeci projekat: Pumpa za metan
18.09.2025. 21:54

To je bar lako. Kupis potkovicu pa konja

Gandor
19.09.2025. 02:04

Akademija strukovnih studija (npr. bivša Viša tekstilna škola) kojoj je nastavni modul Inženjerstvo ZŽS i zaštite na radu u fazi akreditacije i koja je bez akreditacije za naučno-istraživački rad, dobija uz pomoć grada milionski projekat, u kome za laboratorijsku opremu dobijaju 5.782.500 dinara!!!

A da ne pominjem besmisao upotrebe podzemnih kontejnera i smisao pljačke u svemu ovome. Da su ti kontejneri dobri (uzgred Đilas ih je prve postavio) ne bi ih izbacili sa ulica u Bg. Kud ćete sa ocetkom iz njih? Kako ćete prečišćavati podzemno tlo, kontaminirano upotrebom podzemnih kontejnera? Kako ćete servisirati ta preskupa vozila?

Sve sami cirkuzaneri na Ćaci Titaniku!

Strucnjaci
19.09.2025. 12:25

Znalci glupi, pumpa ima u Bratmilovcu i ne s…. vis

SifraMito
19.09.2025. 12:32

Kakve zarade, oni vec rade za platu, za koju im mi gradjani odvajamo od usta! To “zarade” su niz prekrsaja zakona. To se zove namestanje tendera, mito i korupcija, leba preko pogace! SRAMOTA AKO SE I NJIMA NE STANE NA PUT. Barem milion su strpali u dzepove na ovu cifru sigurno! Dorektori njihovi, sefovi, gradonacelnice..pokazite sad ko ste..

Dzoni
20.09.2025. 17:01

Brazil ,Španija ,Kuba i Amerika. Eeeee biće za putovanja ….