VLASOTINCE – Svečanom skupštinskom sednicim i dodelom oktobarskih priznanja, u Vlasotincu je danas obeležen Dan opštine u kome je pre 70 godina oslobođen vlasotinački kraj.
U prisustvu predstavnika Vlade Srbije, na sednici su se sumirali rezultati lokalne vlasti između dva oktobra, sažeta u petnaestominutnom dokumentarnom filmu.
Predsednik opštine Zoran Todorović rekao je da se u lokalnoj samoupravi trude da odgovore izazovima.
„Dubuko verujem da svaki pojedinac mora da da sve od sebe obavljajući svoj posao kako bi doprineo boljitku zajednice u celini“, kazao je.
Svakodnevno se radi na poboljšanju uslova života, dodao je. „Nekada je vrlo teško promeniti navike, ali to mora da činimo kako bi nam skupa bilo bolje“, podsećajući da su četri strana investotora imaju svoje fabrike u varoši na Vlasini.
„Posle dužeg perioda usaglašavanja papira, uspeli smo da načinimo konkrtene korake i obezbedimo prostor za nova ulaganja fabrike Gruner, a od novca dobijenog prodajom zemljišta ovoj fabrici obezbedićemo prostor za druge investicije“, kazao je Todorović.
U poslednjih godinu dana Vlasotinčani su se ponosili uspesima pojedinaca i institucija, kojima su dodeljena oktobarska odličja.
Učenici srednjih škola Milica Miljković, Jovana Ignjatović i Milan Kocić nagrađeni su sa po 20.000 dinara za postignute rezultate na domaćim i svetskim takmičenjima.
Oktobarske diplome dodeljene su preofesoru Tehničke škole Draganu Coniću i direktorki Predškolske ustanove „Milka Dimanić“ Snežani Filipoviću, a zahvalinice Fondaciji Ana i Vlade Divac i profesorki srpskog jezika iz Mladenovca Olgi Stanković.
Pohavlu je dobio Marko Stanojević, osnivač, umetnički direktor i koreograf KUD „Bratsvo“.
U ime nagrađenih zahvalile su se Filipovićeva i Stankovićeva, a gosti iz Beograda su govorili o saradnji vlade i lokalne samouprave.
„Apelujem na vas da nastavite u započetom duhu – da prepozante svoje slabosti, menjate sebe, da unapređujete institucije i sredinu u kojoj živite i koju vodite, jer to od vas očekuju građani Vlasotinca“, istakao je državni sekretar Ministarstva privrede Dragan Stevanović iz komšijske Surdulice.
Državna sekretarka Stana Božović je rekla da su predstavnici Vlade Srbije tu da bi pružili veliku podršku vlasotinačkoj lokalnoj samoupravi.
„Mi smo tu da stvorimo finansijski stub i da vam pomognemo u rešavanju i realizaciji svih zadataka na zajedničkom putu“, naglasila je sekretarka.
Svečana sednica Skupštine Vlasotinca završena je nastupom KUD Hristifor Crnilović sa spletom šopskih igra i koreografijom „Biljana platno beleše“.
(Kraj) mil
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!