Deseti trening "Generacija budućnosti"

Veća pažnja i bolje prilike za decu bez roditeljskog staranja

Prema zvaničnim podacima Centra za socijalni rad na teritoriji Srbije živi preko 6.500 dece bez roditeljskog staranja.

NIŠ – Predavanje pod nazivom „Čovek iz struke“ u okviru projekta „Generacije budućnosti“ održao je Predrag Simonović, direktor filijale Vojvođanske banke u Nišu u sali doma „Duško Radović“, a prisustvovali su polaznici iz Niša, Pirota i Aleksinca.

Generacija budućnosti u osnovi ima za cilj da mladi bez roditeljskog staranja razviju svoje pune potencijale kroz ciklus od deset treninga po jedinstvenoj metodologiji Dale Carnegie Training sistema. Poslednji u nizu ovih treninga održan je u Nišu na temu razvoja karijere i uspeha u poslu.

„Kada je reč o mladima bez roditeljskog staranja, neophodno je uspostavljanje nove društvene klime i prepoznavanje potrebe zaposlenja mladih bez roditeljskog staranja nakon izlaska iz sistema socijalne zaštite. Pored razvoja samopouzdanja i unapređenja niza drugih veština, zadatak ovog projekta je, takođe, iniciranje promene socijalne klime ka ovoj grupi dece u inkluzivnom obrazovanju“, izjavila je Milena Jakšić, koordinator projekta Generacija budućnosti.

Vojvođanska banka već tri godine zaredom podržava projekat Generacija budućnosti, a podrška mladima i njihovoj edukaciji predstavlja bitan aspekt društveno odgovornog poslovanja banke, kojim nastoji da se oduži društvu za poverenje koje joj je ukazano.

„Velika mi je čast što sam imao priliku da razgovaram sa mladim ljudima iz Generacije budućnosti, da sa njima podelim svoje iskustvo i čujem njihova pitanja i razmišljanja. To su perspektivni članovi naše zajednice i smatram da zaslužuju veću pažnju i bolje prilike u kojima će pokazati svoje sposobnosti“, rekao je Predrag Simonović, direktor filijale Vojvođanske banke u Nišu.

Prema zvaničnim podacima Centra za socijalni rad na teritoriji Republike Srbije živi preko 6.500 dece bez roditeljskog staranja.

Nakon završetka obrazovanja i profesionalnog osposobljavanja napuštaju sistem socijalne zaštite, sva pomoć ka njima prestaje, i oni se suočavaju sa izazovima i poteškoćama prilikom zaposlenja, rešavanja stambenog pitanja, odsustva podrške biološke porodice, što se neminovno odražava na sve aspekte života.
Svega 3 odsto dece iz ove osetljive kategorije se odluči na studiranje i većina njih se upušta u proces osamostaljivanja neposredno po navršenom punoletstvu. Za ovu grupu dece i mladih ne postoje benefiti kako pri upisu na visokoškolske ustanove i korišćenje doma tokom studiranja, ni prednost u dobijanju zaposlenja nakon izlaska iz domova i hraniteljskih porodica.

Cilj projekta je da učini ove mlade ljude vidljivijima za društvo u celini, da ih stavi u fokus kako poslodavaca, čelnika univerziteta i fakulteta na teritoriji Republike Srbije, tako i predstavnika vlade Republike Srbije.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare