Sud odlučio – SPS prvi na listi

SURDULICA – Višenedeljnu borbu surdiličke Socijalističke partije Srbije (SPS) i Demokratske stranke (DS) oko prvog mesta na izbornoj listi, okončao je Upravni sud u Beogradu, tako što je odbio žalbu demokrata, čime je SPS dobio prvo mesto.

SPS će biti prva, a DS druga stranka na glasačkom listiću.

“Upravni sud je pred sobom imao pravnički gledano, lak i jednostavan zadatak, tako da je za nas ova odluka i potvrda ispravnosti u našem radu”, ocenio je predsednik Opštinske izborne komisije Branislav Ritić.
Za predsednika SPS ova odluka bila je izvesna.

“Počeli smo kampnaju sa brojem jedan jer smo prvi predali listu”, kazao je Tončev.

No, ovom odlukom se neće smiriti strasti jer lider demokrata Slavoljub Stajković najavljuje novu žalbu.

“Ova odluka nema ni glavu ni rep. Iskoristićemo svaki pravni lek jer smatramo da je pravni sistem iznad bahatosti i pretnji”, kazao je Stajković.

SPS je svoju listu predala 31. marta 10 minuta pre DS, gde se tvrdi da je lokalna birokratija onemogućila raniju predaju.

(Kraj)

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare