Policija u Prokuplju, u saradnji sa Poreskom policijom iz Niša, podnela je krivičnu prijavu protiv pet osoba, među kojima su dvoje domaćih državljana iz Prokuplja i Beograda i trojica državljana Turske, zbog sumnje da su zajedno organizovali poresku prevaru tešku preko 21 milion dinara.
Sumnja se da su dvojica turskih državljana, osnivači i direktori firme iz Kruševca, u periodu od 2022. do kraja 2024. godine, koristili lažne fakture koje su im dostavljali 47-godišnji muškarac iz Prokuplja i 60-godišnja žena iz Beograda, kako bi izbegli plaćanje PDV-a i poreza na dobit.
Lažne fakture su tretirane kao prave i korišćene su u poreskim prijavama. Uz to su u iste prijave uneti i neistiniti podaci, čime je oštećen budžet Republike Srbije za tačno 21.239.490 dinara.
Treći turski državljanin, 36-godišnjak, takođe je osumnjičen da je pomagao u ovom poslu, zajedno sa domaćim saradnicima.
Krivična dela su počinjena u tri firme – iz Kruševca, Prokuplja i Beograda – čime ovaj slučaj dobija i regionalnu dimenziju, jer je ceo jugoistočni deo zemlje umešan u višegodišnju poresku šemu.
Krivične prijave su podnete po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Kruševcu.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Bravo! Hajde sad nekog političara.
Kradev Turci a kradev i naši. Reket nisu dali gde su trebali.
Uuu 20miliona. Mnogo pare covece. A sta je sa neandrejevim milijardama. Kada ce njega da hapsite.