Organizacija Čovek u nevolji Srbija (PIN Srbija) objavila je poziv za predloge projekata koji se bave posledicama epidemije KOVID-19 u tri lokalne samouprave na jugu Srbije, odnosno, u Bujanovcu, Lebanu i Vranju.
Dodelom bespovratnih sredstava podržaće se lokalne inicijative koje pomažu u ublažavanjem posledica KOVID-19 na lokalne zajednice, bez obzira na etnička razdvajanja. Mali grantovi do 25.000 evra biće odobreni za projekte koji se realizuju u tri opštine, navodi se u saopštenju..
Tekst sa uslovima poziva, kao i potrebni formulari na tri jezika – srpskom, albanskom i engleskom – mogu se preuzeti na linku http://bit.ly/ALVEDGrantsSerbia, a sva pitanja mogu se uputiti na alved.grants@peopleinneed.cz.
Organizacija Čovek u nevolji očekuje predloge projekata koji se bave rodnom ravnopravnošću na lokalnom nivou, posebno nejednakostima proizašlim iz krize KOVID-19, zatim projekte koji ublažavaju posledice KOVID-19 na određene ranjive (manjinske) grupe, kao i predloge saradnje sa lokalnim vlastima u ovim pitanjima. Projekti bi trebalo da podstiču građanski aktivizam na lokalnom nivou, građansku participaciju ili rad u zajednici.
Posebno se ohrabruju organizacije i inicijative koje vode ili predstavljaju žene da se prijave.
Dodela bespovratnih sredstava deo je projekta ALVED Amplifying Local Voices for Equitable Development, koji finansijski podržava vlada Velike Britanije (Government’s Conflict, Stability and Security Fund CSSF). Projekat ALVED sprovode Inicijativa za mirne promene (Peaceful Change initiative PCi) i Čovek u nevolji, u bliskom partnerstvu sa Građanskim inicijativama, Mrežom vršnjačkih edukatora PEN i NGO Aktivom.
Čovek u nevolji – People in Need (PIN) je češka neprofitna, nevladina organizacija koja obezbeđuje humanitarnu i razvojnu pomoć u više od 30 zemalja širom sveta. Na Zapadnom Balkanu, PIN je prepoznatljiv po pružanju hitne pomoći izbeglicama i migrantima. PIN ima kancelarije u Bosni i Hercegovini, Srbiji, na Kosovu (koja pokriva Severnu Makedoniju) i podržava projekte dobrog upravljanja, deinstitucionalizacije i uključivanja osoba sa invaliditetom i inkluzivnog obrazovanja.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!