U ovoj zgradi u centru Leskovca je danas smešteno nekoliko stotina gradskih činovnika iz više javnih preduzeća i ustanova, a mnogi je u šali nazivaju Bermudskim trouglom – mestom gde radnici lokalne samouprave u 7 izjutra”nestaju”, a zatim pojavljuju po završetku radnog vremena.
Iako je, još kada je građena, bila namenjena da postane upravna zgrada, prvi koji su naselili Osmospratnicu bili su dunđeri i drugi fizički radnici koji su tada radili na izgradnji Bulevara oslobođenja i rekonstrukciji centra grada.
Takozvana Osmospratnica ima 2.000 kvadratnih metara. Izgrađena je polovinom 20. veka, a od 1964. godine data je na korišćenje tadašnjoj Komunalnoj banci.
Oni koji rade u ovoj zgradi, na višim spratovima, zasigurno uživaju u najlepšem pogledu na Leskovac
Mnogi stručni ljudi su se šapatom u to vreme bunili zbog izgradnje ove zgrade jer je direktno zatvorila pogled na reku.
Osmospratnica je tek tačno posle 50 godina pripala gradu Leskovcu.
Nakon jednogodišnjeg sudskog spora sa Agencijom za osiguranje depozita, kao pravnom nasledniku Jugobanke, Privredni apelacioni sud u Beogradu doneo je 2014. Godine pravosnažnu presudu kojom je potvrđeno da je zgrada Doma privrede, takozvana Osmospratnica, vlasništvo Grada Leskovca.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Ко ухвати лифт, тај је срећник!
Zgradu Osmopratnice srušiti, prodati zemljište, od tih para kupiti zgradu Komande garnizona, preseliti gradske službe i još po neke u njoj, jedan ulaz, elektronski sistem registracije ulaska i izlaska sa posla, a na mestu Osmopratnice izgraditi eskluzivni stambeno poslovni prostor sa pogledom na obalu reke.