„Da se bolje vidimo“, kampanja Agencije za bezbednost saobraćaja promovisana u Leskovcu

U okviru kampanje „Um na drum“ večeras je ispred Narodne biblioteke u Leskovcu realizovana akcija „Da se bolje vidimo“, usmerena ka ranjivim učesnicima u saobraćaju, odnosno pešacima i biciklistima, koja za cilj ima povećanje njihove vidljivosti.

Organizatori su Agencije za bezbednost saobraćaja i grad Leskovac, a prolaznicima su deljeni promo materijali i pokloni.

„Ranjivi učesnici u saobraćaju su prepoznati kao posebno ugrožena kategorija, naročito u noćnim uslovima i jesenjim mesecima, jer tada dolazi do ranijeg smrkavanja, a grad i dalje funkcioniše“, rekao je predstavnik Agencije za bezbednost saobraćaja Filip Živković.

Po njegovim rečima raskrsnica ispred Narodne biblioteke „Radoje Domanović“, nije slučajno izabrana za mesto održavanja kampanje.

„Prepoznali smo da u poslednjih pet godina, na ovom mestu došlo je do značajnog broja smrtno stradalih pešaka i biciklista, pa s tim u vezi imamo podelu fluorescentnih prsluka, zvnoca i svetala za bickikliste, kako bi bili vidljivi kad se uključe u tok saobraćaja. Tu su naravno i promo materijali za decu i lica starija od 65 godina, koja su takođe prepoznata kao ugrožena kategorija. Takođe, tu je i materijal namenjan ostalim učesnicima u saobraćaju“, istakao je Živković.

Ispred lokalne samouprave obratio se Oliver Antanasijević koji je kazao da izrada lokalne baze o obeležjima bezbednosti saobraćaja predstavlja veliki značaj za grad Leskovac, a potom dodao da je to obezbeđeno od strane Agencije bezbednosti saobraćaja.

„Ta baza je od pre nekih mesec dana u funkciji, naravno, mi ćemo je sa onim saznanjima koja imamo, dopunjavati i kroz par godina imaćemo nešto što je izuzetno i što će nam biti jedan alat, koji će umnogome pomoći da se poboljša bezbednost saobraćaja u Leskovcu“, rekao je Atanasijević.

 

Ovom prilikom je podsetio da je lokalna samouprava u prethodnom periodu uložila oko 18 miliona dinara u saobraćajnu signalizaciju, kao i preko milijardu i 800 miliona dinara u putnu infrastrukturu, kako bi se povećala bezbednost saobraćaja.

„Najveći deo objekata, pre svega škole i predškolske ustanove, gde ima mladih ljudi i dece, obeležili smo na propisan način, ograničili brzinu i postavili trotoare“, naglasio je on.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Кружни ток
30.10.2021. 10:14

Свуда у Европи где сам путовала, а где су критичне раскрснице, уместо семафора, постављају се кружни токови. Једино код нас се деле беџеви и џабе узимају паре за дневнице лезилебовића. Да не спомињем да баш на овој раскрсници мало, мало, па не ради семафор, а дуж ове улице пешачки на сваких 15 метара. Пешаци прелазе улицу не гледајући на кола, а возачи јуре као да су на тркама. Значи беџеви неће помоћи, него искључиво физичке баријере, као што је кружни ток.