Deca bez roditeljskog staranja koja se nalaze u hraniteljskim porodicama, su sinoć, zahvaljujući Centru za socijalni rad, uz veliku podršku Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i grada Leskovca, otišla na letovanje 10 dana u Nea Kalikratiji.
Njih su iz Leskovca, ispratili član Gradskog veća Sanja Milošević i direktor Centra za socijalni rad Predrag Momčilović, kao i pomoćnik direktora Boban Ilić.
U hraniteljskim porodicama u Leskovcu odrasta oko 120 deteta. Po zakonskim propisima deca na hraniteljstvu imaju pravo ili na letovanje ili na ekskurziju. Ove godine je 26 deteta odabralo letovanje. Tim stručnjaka iz Centra za socijalni rad u Leskovcu je za njih organizovao letovanje i za tu namenu izdvojeno je 2,3 miliona dinara.
Ovim putovanjem Grad želi da pokaže da će i na taj način brinuti o njima. Oni će imati šansu da se međusobno druže i upoznaju, da stvore lepe uspomene, odmore se i opuste. Druženja ovog tipa su veoma značajna i za hranitelje jer su ona prilika da razmene iskustva i savete.
Centar ovu aktivnost organizuje 16 godina unazad i da predstavlja primer dobre prakse. Deci je obezbeđena lekarska pratnja, spasioci, sa njima će krenuti i hranitelji, koji putuju o svom trošku. Obezbeđeni su i lanč paketi, neophodna medicinska sredstava i lekovi.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Ma kakav centar zlo od ustanove .Otimaju decu kao da su njihova .Nismo čuvali decu za Soc službu u les i hranitelje .Kad će smena dir Soc službe u Leskovcu ?
Džaba smena direktora svi oni duvaju u istu tikvu.Trba menjati sistem jer u ovom profitiraju samo najgori.Sreća da su granice otvorene a ovde neka ostanu kvazi patriote i neka se pate ako ne znaju za bolje dok ih vlast pljačka.Srbi nebeski narod.
Lija lija pa dolija niko nije večan .Prodje funkcija.
Svemu dodje kraj niko nije večan .
Profitiraju na deci ! Ali neće moći tako !
Sa hraniteljima saradjuju a sa najbližom rodbinom nezele .Pa nemaju profit sa rodbinom ?Za njihova… treba !
Sve je to lepo, pa kad ste ih već lepo ispratili sad bi bilo lepo da pokažete i slike njihovog smeštaja i to da su 7 deteta u sobi, može i slika kupatila. Blagi užas i tiha jeza. Za te pare ste mogli mnogo bolje uslove da im pružite.
Znači komp Soc služba o trošku države ide na letovanje e jadni oni .
Uskoro sve o njima!Od ponasanja do rada.Pa da vidimo ko ce biti jos u toj fotelji.