Dejan Vuk Stanković: Vreme je da se politika odvoji od obrazovanja

Foto: Printskrin RTS

Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je danas da je vreme da se politika odvoji od obrazovanja, da se studentskom životu da smisao i izrazio nadu da će naredna školska godina biti „regularna“, gde će profesori biti za katedrama, učionicama i vežbaonicama zajedno sa svojim studentima. Vuk Stanković je to rekao tokom posete Studentskom gradu u Beogradu, gde je uručio diplome polaznicima „Škole kuvanja“ i dodao da se nada da će od sledeće akademske godine akademska zajednica na univerzitetu biti zajednica profesora i studenata.

„Umorili smo se od blokada, nekih instant štrajkova i revolucionara. Vreme je da politiku odvojimo od obrazovanja i da zaista studenskom životu damo smisao. Kada to kažem, ne kažem to da bih negirao pravo studenata da kažu šta politički misle o bilo kome, u bilo kom trenutku, nego zbog toga što mislim da univerzitet ne bi trebalo da bude platforma za bilo kakvo političko delovanje, već mesto gde se stvaraju znanje i vrlina“, poručio je Vuk Stanković.

Ministar je naglasio da svi u državi želimo fakultete kao mesto znanja i vrline, a ne kao mesto za dnevno-političke obračune i platforme za medijsko projektovanje nekih novih političkih lidera.

„Za to su izbori, kampanje, skupština, za to su mitinzi van mesta na kojima se uči ili leči. Želimo fakultete oslobođene od politike, posvećene znanju, posvećene vrlini i posvećene razvoju društva. I u tom kontekstu, Studenski grad vidim kao jednu od ustanova koja će omogućiti normalizaciju stanja u visokom obrazovanju“, kazao je Vuk Stanković.

Izvor: Tanjug

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Čičino
14.10.2025. 15:00

Čičino,studenti, ne oni koji „žele“ da uče već oni koji žele da žive u pravednoj i pravnoj državi su izabrali,izgubiće godinu,možda dve ili tri,ali će živeti u slobodnoj i demokratskoj državi.
A to što ministar želi da izbaci politiku s univerziteta,prvo nek člana ustavnog suda g.Petrova zamoli da napusti mesto profesora ili obrnuto,a ne da se „smuca“ od televizije do televizije.
P.S.Poslednji je trenutak da se prave opozicione patriotske partije odrede prema studentskoj listi.Ili su za listu koju bi pomagali na terenu ili su protiv toga tj.za diktatora.