MUŠKA  ODBOJKAŠKA MEĐUOKRUŽNA LIGA, utakmica između radana i topličanina

Derbi za sve pohvale

Derbi Radana i Topličana odigran je u izvarednoj borbi oba tima, ali su na kraju slavili domaćini sa 3:2 (25-23,25-22, 23-25, 20-25, 17-15). Pobednik je odlučen u 5. setu.

Ovom pobedom Lebančaini su na dobrom putu da stignu prvi na cilj ispred večerašnjeg protivnika.

Prva dva poena pripala su domaćinu. Mminimalno ali potpuno zasluženo, mada se i u ta prva dva seta vodila prava borba na parketu. U trećem setu pri rezultatu 20-15 za domaćina, Prokupčani preuzimaju  stvar u svoje ruke i rezltat je – 23- 25. U četvrom setu ponovo su Prokupčani ti koji, čak, sa pet poena prednosti dobijaju i izjednačuju rezultat u setovima.

Igrač utakmice:  Raša Cvetković

U peti set u taj-brejku vođena je ponovo prava rezultatska klackalica. I kada se činilo da će Topličanin dobiti utakmicu, imali su 14-12, domaći sa tri poena za redom preokreću rezulatat u svoju korist da bi na kraju taj-brejk dobili sa 17-15 i zabeležili zlata vrednu pobedu u duelu sa direktnim konurentom za prvaka.

Umesto da se derbi prvenstva igra u prelepoj hali sportova u Lebanu, odigran je, nažalost, u OŠ „Vuk Karadzić“, čime je uskraćena mogućnost da se odbojkaši osećaju kao pravi domaćini. Nova hala sportova zatvorena je, a kao razlog se pominju neizmirene obaveze, ali u upotrebna dozvola.

Lebane- Sala osnovne škole „ Vuk Karadzić“. Gledalaca 100. Sudije: Milica Stanković- Aleksandra Stanković ( Leskovac).

OK: RADAN: Stoilković, Stojanović, Krstić, Cakić, Cvetković, Stanković, Ristić, Milošević, Tasić, Miljković, Ilić, Filiopović.

1. TOPLIČANIN: Dinić, Ružić, Kostić, Voštić, Gajić, Jovanović, Takić, Sakić.