Državljani Srbije pri povratku sa putovanja moraju da prijave robu vredniju od 100 evra

Službenici Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina su u saradnji sa policijom 17. februara 2026. godine, otkrili i privremeno zadržali neprijavljeni luksuzni časovnik marke „Audemars Piguet” vredan 37.300 švajcarskih franaka.

Državljani Srbije pri povratku sa putovanja imaju pravo da bez prijavljivanja i plaćanja dažbina u zemlju unesu robu za lične potrebe u vrednosti do 100 evra. Međutim, ako je reč o vrednijoj robi, bez obzira na to da li je kupljena ili dobijena, ona mora biti prijavljena i za nju plaćene uvozne dažbine.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Karma je čudo
21.02.2026. 16:21

Bitno je da tone droge mogu da prolaze, a narod nemoj slučajno da pokuša da prenese nešto preko 100e, pa skida etikete sa kupljene robe… Marš, bre!