U Nišu će danas biti održana dva skupa, na jednom će predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstaviti svoj Pokret za narod i državu, dok će niški studenti organizovati protest „Izbori(mo) se“. Centralni skup pristalica vlasti počinje od 18 sati na Trgu kralja Milana, a na Trgu Kralja Aleksandra, glavni deo studentskog protesta najavljen za 18.30 sati.
Vučić, inicijator Pokreta za narod i državu, pozvao je građane da dođu na „Svenarodni sabor“ u Nišu, dok su studenti u blokadi istakli da im je cilj da pošalju poruku da zahtevaju raspisivanje vanrednih izbora, a ne da izazovu nerede.
„Pozivam sve ljude da dođu da čuju drugačiji program. Čuće mnogo sugrađana koji prvi put ulaze u politiku da Niš bude grad napretka, novih fabrika, novih postrojenja, naučno-tehnoloških parkova i da mnogo brže napreduje nego u prošlosti“, rekao je Vučić u Instagram objavi.
Studenti u blokadi su pozvali građane da na protest dođu mirno, dostojanstveno i sa pozitivnom energijom.
Objavili su i pravila ponašanja za protest: bez provokacija i incidenata, bez jaja i drugih namirnica, bez približavanja „ograđenom delu grada“.
Građane su pozvali da na protest ponesu šerpe, vuvuzele, bubnjeve, pištaljke i transparente, a ocenili su da je subota dan kada će se njihovo nezadovljstvo uspeti da se čuje „bolje i jasnije nego ikada“.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Mnogo žalim što sam sprečen da prisustvojem studentskom okupljanju, a bio sam na svim, do sada. Molim sve koji dođu da budu najglasniji do sada i da ne nasedaju na provokacije crnokapuljaša i ostalih SNS-ovih bandita i kriminalaca. Budite pametni i dostojanstveni, kakvi ste i do sada bili i on će iz kože izleteti. A on, neka bleji sa njegovim ovcama koliko god mu je drago. Neka ga, nek hrani svoj ego, naravno o ogrmnom trošku države, ili bolje rečeno svih nas. Brzo ćemo im videti kraj.
Tako je, Hulja se ljulja,nema nazad samo napred,zora se polako radja draga naša deco. I ja kao penzioner sam uvek uz vas pumpam za vašu bolju budućnost.Poruka za sns-,,MARŠ IZ NIŠ“