U Fabrici za demontažu regala u bugarskom gradu Haskovo povređana su dva radnika iz Vranja, a jedan je zadobio teže povrede i operisan je u Sofiji, javljaju tamošnji mediji. Vranjaci nisu radnici te firme, već je za fizičke radove angažovana firma „Velizara 2019“, odnosno, šest njenih radnka, među kojima su bili i Vranjanci.
Jedan od njih ima frakturu kičme i prelome kostiju lica. Hitno je operisan i nalazi se na intenzivnoj nezi. Inspekcija je nešto kasnije utvrdila niz prekršaja, između ostalog da su radnici u “Velizaru” nije zaključila ugovor o radu.
Kasnije je načelnik Uprave inspekcije rada u Vraci Rumen Mladenov saopštio da je tokom dosadašnjeg uviđaja utvrđen niz prekršaja. Fabrika je demontažu regala angažovala spoljnoj firmi – „Velizara 2019“ d.o.o, sa sedištem u Haskovu. Kompanija je za ovu delatnost angažovala šest radnika iz grada Vranja u Srbiji.
„Dva radnika su povređena. Jedan se zove Aleksandar, drugi Darko. Aleksandar je u gorem stanju, sinoć je prevezen, primljen u Sveta Ana u Sofiji, u teškom stanju, u komi“, rekao je Mladenov. Druga žrtva je u boljem stanju, ali ima više preloma. On je kolima Hitne pomoći prevezen u Pirogov.
Ni jedan od radnika, kako pišu bugarski mediji, nisi bili stručni, za angažovani posao, nisu, kako je rečeno, radeći na visini, imali šlemove i kaiševe. Pretpostavka je da su radnici, verovatno,prilikom demontaže regala od preko 10 metara posrnuli i pali na toranj, da je težište pomereno i regal pao na njih.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Ima li neki srbin da radi u Srbiji cem cacija?