NIŠ – Meštanin Sićeva kome su juče oko 15 časova motičice motokultivatora zahvatile obe noge, nalazi se u teškom stanju, a lekari Klinike za ortopediju ulažu maksimalne napore kako bi mu sačuvali levu nogu, izjavio je direktor Kliničkog centra u Nišu Zoran Radovanović.
„Pacijentu su konstatovane teške povrede obe noge, a nakon prijema u bolnicu amputirana mu je desna potkolenica“, rekao je Radovanović.
On je dodao da je pacijent iz Sićeva star 44 godine.
U Hitnoj pomoći su potvrdili da je ekipa Hitne pomoći juče nešto pre 15 časova pritekla u pomoć čoveku kojem su motičice motokultivatora zahvatile noge.
„Da bi ga izvukli ispod motokultivatira i pružili mu pomoć morali su najpre da demontiraju motičice“, rekao je doktor Hitne pomoći Dragiša Aleksić.
Prema nezvaničnim informacijama meštanin Sićeva Z. T. je sa pomoćnim radnikom obradjivao njivu koja se nalazi pored put Niš-Pirot, kada su mu motičice zahvatile noge.
Nesreći je, prema takdje nezvaničnim informacijama, kumovalo to što je motokultivator kojim je radio velikog gabarita i snage, tako da je Z.T. u jednom trenutku izgubio kontrolu nad mašinom i pao ispod nje.
(Kraj)Bin
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!