Fudbal: Crni vikend za srpskoligaše iz Jablaničkog okruga

LESKOVAC – Bez pobede su u 4. kolu ostali srpskoligaši iz Jablaničkog okruga i dok su na svom terenu bodove podelili Moravac Orion i Jedinstvo iz Bošnjaca, Radan je poražen u Varvarinu od Temnića.

Da su Mrštančani iskoristili svoje prilike, do odlaska na odmor su mogli da vode sa čak 5:0 ali se u prvom poluvremenu mreža Radničkog iz Sviljanca samo jednom zatresla i to u 7. minutu igre kada je iz slobodnog udarca precizan bio Ćirić. U 52. minutu gosti su iz kontranapada izjednačili preko Popovića, a Moravac Orionu je desetak minuta pre kraja poništen po mnogima regularan gol Džikića zbog ofsajda.

Miroljubivo 0:0 bilo je u Bošnjacu u duelu Jedinstva i Ozrena u utakmici koje je protekla bez pravih šansi, dok je Radan je u Varvarinu poražen od Temnića golom koji je postigao Sibinović nakon četvrt sata igre. U nastavku susreta Lebančani nisu imali sreće jer su u samoj završnici propustili dve velike prilike za izjednačenje, a vratili su se kući i nezadovoljni suđenjem jer smatraju da ih je glavni arbitar Aleksandar Minić iz Knjaževca oštetio nedosuđivanjem penala.

Od zonaša iz okruga pobede su slavili Pusta Reka kod kuće nad ekipom Mladosti iz Medoševca (2:0) i Budućnost koja je u Orašju bila bolja od imenjaka iz Popovca (1:0). Na svi tri boda može da računa i Vlasina čiji je susret u Pirotu prekinut u 89. minutu zbog toga što je navijač domaćeg tima ušao na teren i napao fudbalera Vlasotinčana. Na poluvremenu je bilo 2:0 za Jedinstvo, a u nastavku su gosti golovima Nikole i Marjana Stojanovića izjednačili.

Poraze su doživeli Bobište u Vranjskoj Banji (1:0), Jablanica na gostovanju ekipi Ropotova (1:0) i leskovačka Sloga u Vladičinom Hanu od Morave (3:0).

3. kolo Jablaničke okružne fudbalske lige: Šumadija – Kumarevo 4:1, Vučje – Plantaža 1:1, Radnički – Omladinac 3:1, Čekmin – Brza 5:1, Umac – Železničar 6:2, Sloga (Lipovica) – Mladost (Vinarce) 5:3, Zloćudovo – Progres 2:3, Sloboda – Mladi borac 0:0 i GFK Dubočica – Jedinstvo (Gornje Stopanje) 3:0.