U okviru 18.kola zone „Jug“ FS RIS fudbaleri Sloge iz Leskovca savladali su danas na svom terenu, pred rekordnim brojem gledalaca u ovoj sezoni, direktnog konkurenta za viši rang, ekipu Pčinje iz Trgovišta rezultatom 6:1 (1:0), i još jednom pokazali da su ubedljivo najkvalitetniji tim u ligi.
Prvu priliku na utakmici fudbaleri Sloge su imali u 3.minutu preko Andjelića koji je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je na putu ka golu „okrznula“ nekog od igrača gostiju i završila u korneru.
U 19.minutu Cekić je ušao u kazneni prostor gostiju, sa ledja ga obara Stošić, a sudija Milićević iz Kruševca pokazuje na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Jović za vođstvo domaćih – 1:0.
U 22.minutu nova prilika za domaćina. Mitrović je uputio centaršut u šesnaesterac gostiju, lopta je došla do Andjelića koji „mlako“ šutira, a golman Mihajlović izbacuje loptu u korner.
Igrao se 34.minut kad je Mitrović pokušao udarcem sa ivice šesnaesterca, lopta je na sreću gostiju pogodila prečku.
U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena ponovo je na sceni Andjelić koji glavom šutira iz blizine pravo u golmana Pčinje.
Prvu veliku priliku u drugom poluvremena domaći su imali 54.minutu. Danas odlični Stanković je prošao po desnoj strani, uputio idealan centaršut ka Andjeliću koji sa samo dva metra promašuje prazan gol!
Fudbaleri Sloge do povećanja prednosti stižu u 57.minutu. Marković je uputio loptu iza ledja odbrane gostiju gde je Ilić za delić sekunde brži od Mihajlovića pored koga šalje loptu u mrežu – 2:0.
Tri minuta kasnije novi gol domaćih. Jović je sa sredine terena uputio loptu u šesnaesterca gostiju čija odbrana loše reaguje, a Nikola Milenković iz blizine šalje loptu iza ledja golmana Pčinje – 3:0.
Igrao se 63.minut kad smo videli novi gol domaćeg zonaša. Mitrović je sa golom spojio Andjelića koji je ovoga puta precizan za veliku prednost Sloge – 4:0.
U 72.minutu Ilić je na desetak metara uposlio Mateju Milenkovića, ali posle njegovog udarca dobro reaguje golman gostiju.
Počasni pogodak gosti su postigli u 74.minutu. Davidović je uputio dugu loptu na polovinu domaćina, Milan Đokić je loše procenio let lopte, ona dolazi do Dejana Djordjevića koji je šalje iza ledja Ivanovića – 4:1.
Igrao se 80.minut kad smo videli najlepši detalj na današnjoj utakmici. Ilić se iznenada odlučio na udarac sa više od 20 metara, lopta je završila pored leve stative nemoćnog Mihajlovića – 5:1.
Konačan rezultat na utakmici postavljen je u 86.minutu. Marković je prošao po levoj strani, nesebično uposlio rezervistu Andjelkovića koji rutinski šalje loptu u mrežu – 6:1.
Zona „Jug“ FS RIS – 18.kolo
FK SLOGA – FK PČINJA 6:1 (1:0)
LESKOVAC: Stadion FK Sloga „pod Hisarom“
GLEDALACA: 500
SUDIJA: Petar Milićević (Kruševac)
POMOĆNICI: Vojin Janić (Kruševac) i Marko Milić (Kruševac)
ŽUTI KARTONI: Andjelić, Milošević (Sloga) Velinović, A.Mihajlović, Cvetković, Predstavnik kluba Ristić (Sloga)
STRELCI: 1:0 Jović (11 m) u 20, 2:0 Ilić u 57, 3:0 N.Milenković u 60, 4:0 Andjelić u 63, 4:1 D.Djordjević u 74, 5:1 Ilić u 80, 6:1 Andjelković u 87.minutu
SLOGA: Ivanović, Milošević (od 63. Anđelković), M.Djokić, N.Milenković (od 70. Zdravković), Cekić (od 63. V.Mitić), Ilić, Stanković (od 70. Janković), Mitrović, Andjelić (od 70. M.Milenković), S.Jović, F.Marković
PČINJA: A.Mihajlović, Cvetković, Miljković (od 68. Davidović), Stefanović (od 68. Nedeljković), Velinović (od 60. Arsić), D.Djordjević (od 85. Spasić), Stošić, D.Djordjević, Stojković, P.Marković (od 85. Tasković), S.Mihajlović
IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Ilić (Sloga)
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!