Sportski klubovi i organizacije grada Leskovca, njih 103, danas su dobili ugovore o sufinansiranju i finansiranju projekata u iznosu od 125 miliona dinara, što je više za 5 miliona dinara u odnosu na prošlu godinu, a najviše para dobili su Rukometni klub „Dubočica 54“ i GFK „Dubočica Leskovac“, po 22,7 miliona dinara, dok je KK Zdravlje Leskovac dobio 2.850.000 dinara manje od rukometaša i fudbalera, tačnije 19.850.000 dinara.
Ugovore je sportistima uručio gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović i tom prilikom napomenuo da je ova suma najveća do sada, podsetivši koliko se sredstava izdvajaju i povećavaju za podršku sportista iz godine u godinu, uporedivši budžet 2012. godine, odnosno, tadašnjih 18 miliona sa današnjih 125 miliona dinara.
Cvetanović je uputio i kritiku sportistima rečima da zna da su svi oni u suštini zadovoljni novcem koji dobiju, ali većina gleda u tuđe dvorište, odnosno, koliko je novca došlo, naglasivši da svako ima svoj argument i svako je u pravu.
„Rukometaši zbog toga što su sada ubedljivo najbolji klub u Leskovcu, košarkaši će s pravom da kažu „Pa mi smo skuplji klub, više košta naš sport“, fudbaleri takođe imaju svoje argumente ali nemaju rezultate, iako su sada drugi iza Pirota u Trećoj ligi“, kazao je Cvetanović.
Pohvalio je rukometaše Dubočice što su već pet godina učesnici Super lige, odbojkašice što su ostvarile izuzetno značajan uspeh i ušle u Prvu ligu, dok su juče košarkaši Zdravlja u poslednjoj utakmici polufinala Kupa Srbije za plasman na finalni turnir u Nišu nažalost izgubili, ali, kako je istakao, dostojanstveno su se borili do kraja, i ponosni su na njihov uspeh jer su igrali najviši rang takmičenja u Srbiji.
U ime sportista obratila se licencirani trener specijalne olimpijade Srbije u Sportskom klubu „Arena Leskovac“ za decu sa posebnim potrebama Tanja Cvetković, čiji je klub prošle godine ostvario zapažene rezultate i tim povodom je nagrađen od strane leskovačkog Saveza sportova.
„Izuzetan uspeh prošle godine ostvarili smo u inkluzivnoj olimpijadi u Kragujevcu gde smo osvojili brojne nagrade i medalje među kojima je zlatna medalja u stonom tenisu i atletici“, rekla je Cvetkovićeva i zahvalila se na finansijskoj pomoći gradu Leskovcu.
Inače, Leskovac je prvi grad u Srbiji koji je i ove i prošle godine podelio ugovore svim sportskim organizacijama i klubovima na samom početku nove godine, a gradonačelnik je podsetio i na to da je Leskovac jedini uspeo prošle godine da sva četiri konkursa isplati u prvih 9 meseci i najavio da će ovog meseca prvu ratu isplatiti svim sportistima.
„Mi već u prvih 10 dana ove godine delimo ugovore jer smo finansijski stabilni, imamo novca, samo danas imamo preko 650 miliona dinara na računu, jer se domaćinski ponašamo, a ne kao ranije što je bilo, manje novca, neredovno, nedovoljno novca, selekcija. Ovde se unapred zna šta i kako je, potpuno je transparentno i bez obzira što su i odbojkašice trebale da dobiju mnogo više novca, moramo da računamo da samo jedna godina nije pokazatelj prave vrednosti, nego trebamo čekati da kao rukometaši pet godina budu uzastopno u Super ligi da bi to mogli da uradimo “, zaključio je prvi čovek grada Leskovca.
Kompletan spisak dobitnika možete pogledati u galeriji ispod teksta.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Pampur dotakao dno.
Ne deluje da je tako, ovde izgleda baš kao da je na vrhu a ne na dnu.
Lepo je da grad ima razumevanja prema sportu i što ulaže u mlade, jer to je ono pravo za sve mlade da se bave nekim sportom .
Grad Leskovac ulaže u sport i zdrav život. Iz godine u godinu se izdvajaju sve veća sredstva za ovu oblast što je za svaku pohvalu.
Naši sportisti zaslužuju podršku lokalne samouprave jer na pravi način promovišu svoj grad i ostvaruju odlične rezultate.
Izdvajanje sredstva za sport je svake godine sve veće što doprinosi ostvarivanju sve boljih rezultata naših sportista.
U poslednjih deset godina mnogo toga je urađeno za sport u Leskovcu. Postignuto je dosta na polju promocije sporta, adaptacije sportskih terena, adekvatnog vrednovanja dostignuća i rezultata sportskih klubova, rada sportskih stručnjaka i zalaganja samih sportista. Nema povlašćenih i podređenih, svakome se sredstva dodeljuju po zasluzi i prikazanom učinku. Ulaganja u sport su udesetostručena, mnogi klubovi su doživeli procvat i opravdali svaki dinar koji je u njih uložen. Lokalna samouprava je uradila odličan posao kada je u pitanju razvoj sporta u Leskovcu i unapređenje rada i efikasnosti sportskih klubova.
Ulaganjem u sport ulaze se u budućnost mladih sportista što ima veliki značaj. Nikada više nije ulagano u sport nego što je to u današnje vreme.
Ulaganja u sport se povećavaju iz godine u godinu a rezultati ne izostaju. Bravo za naše sportiste.