Grad Leskovac taksativno o cenama i radovima na izgradnji fontane u Dubočici

Grad Leskovac oglasio se povodom puštanja u rad fontane u Dubočici i uređenja okolnog parka, sa detaljnim prikazom izvedenih radova i ukupnih troškova ove višegodišnje investicije.

Saopštenje prenosimo u celosti:

Pre nekoliko dana puštena je rad fontana u Dubočici, okružena sada već uređenim parkom koji za sve naše sugrađane predstavlja jedan novi, lep i prijatan ambijent za uživanje u toplim letnjim danima, saopštavaju iz lokalne samouprave.

U nastavku teksta taksativno je napisano šta je izvedeno od radova i u kojoj vrednosti.

Prva javna nabavka je bila planirana u 2022. godini. Otvaranje ponuda desilo se januara 2023. godine, a procenjena vrednost radova je iznosila 3.750.000,00 dinara bez PDV-a. U ovoj nabavci pešačke staze su bile predviđene od kamene kocke i u manjoj površini. Tada nije bila obuhvaćena staza koja povezuje park sa popločanom površinom ispred crkve. Takođe, nije bila planirana ni ugradnja mobilijara i nisu bili obuhvaćeni radovi na ugradnji gumene podloge i ivičnjaka oko postojećih fitnes sprava sa svim pripremnim radnjama. Nije bilo ponuda.

Drugo otvaranje ponuda je bilo septembra 2024. godine. Procenjena vrednost 7.083.333,00 dinara bez PDV-a. Nije bilo ponuda.

Treće i poslednje otvaranje ponuda je bilo 01.11.2024. godine. Procenjena vrednost bila je 7.083.333,00 dinara bez PDV-a.

Pristigla je jedna ponuda – grupa ponuđača: „Društvo sa ograničenom odgovornošću PROFI PUT DOO Leskovac“, „IKK Antikorozivna zaštita doo Čajetina“ i „MAHHERC“ iz Niša, na vrednost od 6.191.760,00 dinara.

Ponuda je bila prihvatljiva, te je sklopljen ugovor o izvođenju radova. Tim ugovorom su predviđeni radovi koji nisu bili u prvoj nabavci: rušenje postojećih površina i kamene kocke oko fitnes sprava, mašinski iskop, uređenje posteljice i izrada tamponskog sloja od šljunka i tucanika u većoj površini (jer je urađena dodatna staza koja povezuje predmetni park sa popločanom površinom ispred crkve – sa zapadne strane terena).

U delu betonskih radova umesto ugradnje betonskih kocki, ugrađene su behaton ploče, takođe, u većoj površini zbog dodatne staze, zatim ugradnja mobilijara (15 klupa i 8 đubrijera), postavljanje gumene podloge oko postojećih fitnes sprava, sa svim radovima koji prethode (mašinski iskop, ugradnja tucanika u debljini od 40 centimetara, postavljanje ivičnjaka, izrada betonske podloge), pesak „Dunavac“ za odbojkaški teren i hidrotehnička oprema sa dodatkom pozicija za priključenje novoprojektovane fontane na postojeću vodovodnu i kanalizacionu mrežu.

Do sada su obračunati pripremni radovi, deo poplovačanja betonskih površina i ivičnjaka i gumena podloga sa pripremnim radnjama (iskop, tucanik, ivičnjak, betonska podloga i gumene ploče). Ta vrednost je 2.037.988,00 dinara.

Ugovorom su predviđeni:

Pripremni radovi – 1.492.300,00 dinara:

geodetsko obeležavanje

rušenje svih postojećih površina od afalta, betona, kamenih kocki, behatona, ivičnjaka

rušenje postojeće fontane

mašinski i ručni iskop, uređenje posteljice, izrada tamponskog sloja šljunka i tucanika na površinama pešačkih staza

mašinski i ručni iskop zemlje na delu terena za odbojku na pesku i nasipanje slojem sitnog peska u debljini od 40 centimetara

demontaža postojećeg mobilijara.

Betonski radovi – 1.564.550,00 dinara:

popločavanje behaton pločama u površini od 219 m2

betonski ivičnjaci u dužini od 271 metar

nabavka, dovoz i ručno razastiranje po terenu za odbojku peska „Dunavac“  55 kubika

nabavka, transport i ugradnja armiranog betona za izradu šahte za filtraciju

nabavka, transport i ugradnja šaht poklopca sa ispunom od behatona

nabavka, transport i ugradnja vodonepropusnog armiranog betona za fontanu

izrada hidroizolacije fontane

nabavka transport i ugradnja mozaik pločica za korito fontane

obrada spoljnih zidova korita fontane.

Mobilijar – 462.000,00 dinara:

nabavka,transport i ugradnja klupa (15komada)

nabavka, transport i ugradnja kanti (8 komada).

Gumena podloga oko postojećih fitnes sprava – 300.480,00 dinara:

nabavka, transport i ugradnja gumene podloge sa prethodnim radnjama (iskop, ugradnja sloja tucanika, ugradnja betonskih ivičnjaka, armirana betonska ploča).

Hidrotehnička oprema 764.230,00 dinara:

nabavka, transport i ugradnja PVC cevi za fontanu

nabavka, transport i ugradnja PE ventila

nabavka, transport i ugradnja fontanskih dizni

nabavka, transport i ugradnja PEHD cevi za odvod

nabavka, transport i ugradnja filtera, automatika za rad pumpe, priključenje novoprojektovane fontane na postojeću vodovodnu i kanalizacionu mrežu.

Elektroinstalacije – 1.189.200,00 dinara:

isporuka i polaganje kabla

isporuka i montaža ormana

isporuka i polaganje trake za uzemljenje

nabavka, transport i ugradnja svetiljki

nabavka, transport i ugradnja kompletnog sistema automatike za rad pumpe.

Mašinska oprema – 419.000,00 dinara:

nabavka, transport i ugradnja dve samousisne pumpe

nabavka, transport i ugradnja potapajuće pumpe

nabavka, transport i ugradnja filterske pumpe sa predfilterom.

Iz priloženog se vidi da se ugovorena vrednost radova od 6.191.760,00 dinara ne odnosi samo za izgradnju objekta fontane, već i na uređenje celog prostora kroz izgradnju staza, postavljanje mobilijara, uređenje oko sprava za teretane na otvorenom i uređenje terena za odbojku na pesku.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

7 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
CaleM
26.07.2025. 15:06

Ljudi, dođite i vidite ovo čudo od fontane za 63.000 evra. Čak i da je ceo plato poplocan sa behaton pločama ovo je preterano. Pa fontana je veličine veće kade!!! Čak nije ukopana. Pogledajte fontanu u centru Vucja, najmanje što se očekivalo je takva jedna za te pare. Ovo je sramota ! Ko je dao ovakvo idejno rešenje je d.bil!

Kalabaster
26.07.2025. 15:38

Tužna jada od Leskovca grada

Nikolic Zoran
26.07.2025. 15:40

Trala, trala price za mali decu. Behaton ploce su 8e kvadrat ceo mikser sa betonom je 90 hiljada da nepricamo posto su kablovi ili ventili nego duvaju se cene da bi imalo za proviziju pojedinaca. Ceo mobilijar moze da se napravi za manje pare klupe su oko 300e kod Kraljevcana sto celu Srbiju snabdevaju sa klupama kantama za smece i ostalim stvarima za parkove. Cela fontana vise lici na pojiliste za stoku nego na fontanu. Suma sumara racunica je pola na pola Leskovcani moraju da se zapitaju gde nase pare idu.

Ivo
26.07.2025. 15:46

Znamo vas, ugradili ste se…

Milan
27.07.2025. 09:25

E evo ovako stavka po stavku ali realne cene i to sa ugradnjom
1. Pripremni radovi: 400000din max
2. Betonski radovi: 1200000din max
3. Mobilijar: 200000din max
4. Hidrotehnička oprema: 200000din max
5. Elektroinstalacije: 100000din max
6. Mašinska oprema: 300000din max

znaci 2400000din i plus nek se ugrade jos 600000din da ukradu na vec gore ugradjene cene dobavljacima znaci 3000000din ili ti 25600 evra (i to da i menjacnica plus zaradi na kursu).

Ali neeee, njima je i to malo nego na vec basnoslovno ukradenu sumu aj da je pomnozimo 3 puta!

Sinđelić
27.07.2025. 09:35

Lepo je sve što se izgradi. Osnovna škola u Orašcu nema centralno grejanje, učenici se greju na drva i ugalj, udišu ugljenu prašinu i dim, projekat je završen i vrednost radova je oko 4 miliona dinara, i više od decenije se samo obećava da će biti. MOLIMO gradonačelnika za spas ZDRAVLJA ove dece da održi obećanje i pristupi izgradnji grejanja valjda je njihovo zdravlje vrednije od fontane, mobilijara i „internet klupa“ u parkovima jer cena koja je plaćena za svaku od njih je duplo veća nego cena grejanja, znači para ima a deca nisu važna nažalost izgleda da to nisu „naša deca“.

Aljekram
31.07.2025. 19:46

Ako je prihvacena ponuda od 63.000 evra to znaci da je odbijena neka za duplo manju svotu novca.