Iz budžeta grada Leskovca danas je isplaćeno 15.319.322 dinara, dok je za rad političkih partija tokom septembra meseca opredeljeno 416.688 dinara. Za isti period plaćen je i PDV u iznosu od 12.291.341 dinar, saopštavaju iz lokalne samouprave.
Iz lokalne samouprave navode i da je na području Mesne zajednice Rade Žunić izvršeno grejderisanje više ulica, u vrednosti od 447.600 dinara. Dodaju da su putevi uređeni i na području MZ Gornje Trnjane ukupne vrednosti 393.600 dinara, dok je MZ Orašac nabavila stolice za 36.190 dinara.
Za JP Pošta iz budžeta je izdvojeno 407.174 dinara.
„Za organizaciju ovogodišnjeg festivala „LIFFE“ Leskovačkom kulturnom centru prebačeno je još 100.000 dinara. Plaćeni su i troškovi ka Telekomu za deveti mesec, za šta je izdvojena suma od 472.309 dinara. Aleksandru Lazareviću i Jeleni Živković, upošljenicima Gradske uprave, isplaćene su solidarne pomoći visine 30.000 dinara po osobi“, navode u saopštenju.
Takođe, su isplaćene i naknade šteta od ujeda psa usmerene su u vidu vansudskog poravnanja i to sledećim fizičkim licima u iznosu od 335 hiljade dinara.
„Na ime solidarne pomoći opredeljena je suma od 118.870 dinara za Suzanu Đorđević, zaposlenoj u OŠ „Milutin Smiljković“ u Vinarcu. Taksa od 240.550 dinara prebačena je EPS-u, s obzirom da se pokreće postupak priključenja Regionalnog inovacionog Starap centra“, dodaju.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
POATENO LJUDI ,,ZARADILI,, BILO JE I SPAVANJA NA SEDNICAMA ALI NI TO NIJE LAKO-SPAVATI U KLUPI!