Grad Niš spreman za vanredne situacije?

NIŠ – Gradski većnik zadužen za reagovanje u vanrednim situacijama Žarko Ranković izjavio je da Niš ima dosta dobar sistem za reagovanje u vanrednim situacijama, jer ima operativni plan odbrane od poplava i Strategiju bezbednosti grada.

Međutim, dodao je Ranković, uvek nedostaju sredstva da bi bilo realizovano se sve ono što je predviđeno planovima i programima.

“Svake godine, u skladu sa sredstvima u budžetu grada i u skladu sa onim što su preporučili stručnjaci, izvodimo određene radove, pre svega na vodotokovima drugog reda”, naglasio je dr Ranković.

On je istakao da je rukovodstvo grada svesno smo činjenice da je potrebno ulagati više i jer se jedan dinar koji se ulaže u preventivu višestruko vraća.

“Na žalost, ne postoji nada da ove godine rebalansom budžeta bude izdvojeno više para za odbranu od poplava”, rekao je Ranković na tribini koja je pod nazivom “Grad Niš u vanrednim situacijama” organizovana u gradskom Medija centru.

Ranković je istakao da lokalna vlast u Nišu čini sve što je njenoj moći kako bi obezbedila dva mosta na Kutinskoj reci i u Jelašnici.

“ Veliki problem sa plavlenjem podvožnjaka u Zetskoj ulici i same te ulice posle svake obilnije kiše neće biti rešen sve dok Niš ne izgradi novi sistem za prikupljanje otpadnih voda”, kazao je dr Ranković.

On je rekao da je grad angažovan i oko uklanjanja radioaktivnih gromobrana u Nišu i zamene sirena za uzbunjivanje.
Prema Rankovićevim rečima u Nišu postoji još 20 radioaktivnih gromobrana i uklanjanje svakog od njih košta 198.000 dinara, a postavljanje novog od 100.000 do 150.000 dinara.

“Sistem za uzbunjivanje ima 44 sirene, a njih 25 je potpuno ispravno. Ostale je potrebno popraviti ili kupiti nove. Potrebno je i povećati broj sirena jer se grad proširio”, podvukao je Ranković.

On je naglasio da je neophodno je i da građani nešto doprinesu većoj bezbenosti čitavog grada.

“Ne mogu samo da kritikuju grad i državu. Tone i tone smeća završavaju u rekama, a oprema za gašenje požara u zgradama završava u baštama.

Građani, kao i gradske opštine, gledaju da sve poslove uradi grad i da ih grad plati, makar da neke od njih mogu da završe i trojica komšija uz jednu čašicu rakije”, rekao je dr Ranković.

(Kraj)Mia

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare